57 ortalama ile sınıf geçilir mi?

VUKMİr

Femtopat
Daha fazla  
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE yardım isterseniz etiketleyin demişsin bir konuda. Eğer müsait olursan sorum şu; ben 10. sınıfa gidiyorum ilk dönem 9 dersten bu dönem 4 dersten kaldım. Hesaplayınca da düzelttiğim dersleri çıkarınca edebiyatta dahil 7 dersten kalmış oluyorum ama ortalamam 57. Sınıfı geçer miyim kalır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk dönemde dersten kalma diye bir şey yok bir dersten kalıp kalmayacağınız o dersin iki dönem notlarının ortalamasına göre belirlenir ilk dönem 30 aldığınız dersten ikinci dönem 70 alırsanız geçersiniz ya da ilk dönem 70 alıp ikinci dönem 30 alırsanız yine geçersiniz. Siz 10. sınıf olduğunuz için yeni sistem size uygulanmıyor genel ortalamanız 57 ise(sene sonunda da bunu korursanız) sadece Edebiyat dersinin sorumluluk sınavına girersiniz diğer derslerden geçmiş sayılırsınız.

İlk dönemde dersten kalma diye bir şey yok bir dersten kalıp kalmayacağınız o dersin iki dönem notlarının ortalamasına göre belirlenir ilk dönem 30 aldığınız dersten ikinci dönem 70 alırsanız geçersiniz ya da ilk dönem 70 alıp ikinci dönem 30 alırsanız yine geçersiniz. Siz 10. sınıf olduğunuz için yeni sistem size uygulanmıyor genel ortalamanız 57 ise(sene sonunda da bunu korursanız) sadece edebiyat dersinin sorumluluk sınavına girersiniz diğer derslerden geçmiş sayılırsınız.

Bizim okul meslek okulu olduğu için şu anda tüm sınavlar bitti. Bu cuma karne alıp staja başlayacağız. Ortalamamın düşme veya yükselme durumu yok fakat kimisi 6 dersten kalırsan sınıfta kalırsın kimisi 3 dersten kalırsan sınıfta kalırsın diyor kimiside ortalaman 50'nin üstündeyse kaç dersten kaldığının önemi yok diyor. Hangisi gerçek bilgi çözemedim. Eğer dediğin gibiyse 7 dersten kalmış oluyorum, geçer miyim kalır mıyım?

Bizim okul meslek okulu olduğu için şu anda tüm sınavlar bitti. Bu cuma karne alıp staja başlayacağız. Ortalamamın düşme veya yükselme durumu yok fakat kimisi 6 dersten kalırsan sınıfta kalırsın kimisi 3 dersten kalırsan sınıfta kalırsın diyor kimiside ortalaman 50'nin üstündeyse kaç dersten kaldığının önemi yok diyor. Hangisi gerçek bilgi çözemedim. Eğer dediğin gibiyse 7 dersten kalmış oluyorum, geçer miyim kalır mıyım?
Onlar sağdan soldan duyduklarını söylüyor ben ortaöğretim yönetmeliğini okuyup söylüyorum dostum. Benim dediğim doğru.

Hocam bu yeni uygulama 10. sınıflarda yok diye biliyorum. Eski uygulama. 2 dönem ortalaman 50 üstü ise ve baraj dersten kalmadıysanız bir dahaki sınıfa geçiyorsunuz. Baraj dersten kalırsanız da "sorumlu" geçiyorsunuz.

Dostum gerçekten kötü bir dönemime denk gelmişti hiçbirşeye odaklanamadım.

Onlar sağdan soldan duyduklarını söylüyor ben ortaöğretim yönetmeliğini okuyup söylüyorum dostum. Benim dediğim doğru.
Çok teşekkür ederim dostum üzerimden yük kalkmış gibi oldu. Umarım geçerim sınıfı.

Hocam bu yeni uygulama 10. sınıflarda yok diye biliyorum. Eski uygulama. 2 dönem ortalaman 50 üstü ise ve baraj dersten kalmadıysanız bir dahaki sınıfa geçiyorsunuz. Baraj dersten kalırsanız da "sorumlu" geçiyorsunuz.
Eğer öyle diyorsanız öyledir hocam. Bende bikaçyerde böyle duydum ama net bi bilgi olmadığı için bende elimde olmadan endişeleniyordum.

Evet söylediğiniz doğruymuş. Sınıfı sadece edebiyattan sorumlu olarak geçtim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı