5700 Serisi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Bu kartlarla ilgili hiç ümitli değilim. Zamanında RX kartların tanıtımında RX480'leri crossfire ile GTX1080 ile yarıştırıp "bakın daha performanslı" dediklerini hatırlıyorum. DX12'de daha performanslı vs. gibi şeyler de söylendi. DX12'yi nedense hangi oyunda aktifleştirsek sorun oldu kapattık. Wattman hatası karahumma gibi yayıldı, güncellemeler hep sorunu ıskaladı. Bir şekilde satış için ikna ediliyoruz gerisi hikaye. Forumda ekran kartı ile ilgili "sorun başlığı" açanların istatistiğini çıkarsak sonucu tahmin edebiliyorum.

Nvidia her ay 1 kart Serisi çıkarınca insanların endişesi yok, AMD çıkarınca ne laf ediliyor arkadaş... Anlam veremiyorum, daha serinin 1. Kartı ve RTX Serisi sanki çok başarılı, adamlar Ti yazmak yerine Super yazdılar ve insanlara zararına satış yaptırdılar :) Şahsi görüşüm F/P kartı olsa bile fazla tercih edilmez koskoca RTX Super var değil mi? ☹️

f/p Olarak 5700, serisi RTX serisini geçecek diye düşünüyorum.
Performans olarak, RTX serisini geçebileceğini düşünmüyorum.
Nvidia fanboyları, Sa.

f/p Olarak 5700, serisi RTX serisini geçecek diye düşünüyorum.
Performans olarak, RTX serisini geçebileceğini düşünmüyorum.
Nvidia fanboyları, Sa.
Aslında fanboyluk bir yana :D şöyle ki Nvidia yaptı mı güçlü kart yapıyor, AMD üretince f/p kartları çıkarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia her ay 1 kart Serisi çıkarınca insanların endişesi yok, AMD çıkarınca ne laf ediliyor arkadaş... Anlam veremiyorum, daha serinin 1. Kartı ve RTX Serisi sanki çok başarılı, adamlar Ti yazmak yerine Super yazdılar ve insanlara zararına satış yaptırdılar :) Şahsi görüşüm F/P kartı olsa bile fazla tercih edilmez koskoca RTX Super var değil mi? ☹
Aslına bakarsan F/P olduğundan iki buçuk yıldır RX480 kullanıyordum. Vega kartlarda da undervolt yapmaya mecbur kalanları unutmayın.

Yanar. Sen git koskoca RTX 2070 ile yarışcak karta blower fan koy? Kaç kuruş bu fan?
Aslına bakarsan F/P olduğundan iki buçuk yıldır RX480 kullanıyordum. Vega kartlarda da undervolt yapmaya mecbur kalanları unutmayın.
Screenshot_20190707-064357_GPU-L.jpg

300 Watt. Ocağa incir ağacı diker.

5700 serisi hakkında düşünmüyorum. Teknoloji hakkında da düşünmüyorum artık. Bir yıl içinde tek gelişme SSD fiyatlarının düşüşü oldu. O konuda iyi bir tokatlama olmuş zamanında. Diğer ürünlere kur sebebiyle yapacak bir şeyimiz yok. Her şey pahalı benim ve pek çok kullanıcı için.

Vega kartlarda undervolt yapmaya mecbur kalmadılar. Bazı Vega kartlarda undervolt yapınca performans artışı oluyor(Eğer bilgisayar kapanmazsa). Performans artışı için undervolt yapıyorlar. Bazı kartlarda ortalama fps de %5 civarı artış sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı