AMD Ryzen 5000 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yer
Balıkesir, Edremit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
2012 Packard Bell AMD Laptop neyini yazayım bunun
Meslek
Öğrenci :D
Bildiğiniz üzere AMD "kendi testlerinde" Intel'i geçtiğini söylüyor; sizler ne düşünüyorsunuz? ekran kartı olarak da NVIDIA'yı bayağı zorlamış olduğunu gördüm. 40 yıl düşünsem böyle olacağı aklıma gelmez. NVIDIA tahtından indirilir mi o tartışılır. Kendim Ryzen 5 3600 RX 5600 XT kullanıyorum çok memnunum ama AMD'nin bu markaları zorlamış veya geçmiş olması beni çok şaşırttı. Intel'i geçmesi beni mutlu etti ama 3090 gücünde ekran kartı yapmaları ve 400 dolar (400 olduğunu hatırlıyorum 500'de olabilir.) daha ucuz olması beni gerçekten çok şaşırttı. Siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında (Forumda yeniyim yani daha önce sadece okudum hiç konu oluşturmadım; bir kusur var ise kusura bakmayın.)?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz üzere AMD "kendi testlerinde" Intel'i geçtiğini söylüyor; sizler ne düşünüyorsunuz? Ekran kartı olarak da NVIDIA'yı bayağı zorlamış olduğunu gördüm. 40 yıl düşünsem böyle olacağı aklıma gelmez. NVIDIA tahtından indirilir mi o tartışılır. Kendim Ryzen 5 3600 RX 5600 XT kullanıyorum çok memnunum ama AMD'nin bu markaları zorlamış veya geçmiş olması beni çok şaşırttı. Intel'i geçmesi beni mutlu etti ama 3090 gücünde ekran kartı yapmaları ve 400 dolar (400 olduğunu hatırlıyorum 500'de olabilir.) daha ucuz olması beni gerçekten çok şaşırttı. Siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında (forumda yeniyim yani daha önce sadece okudum hiç konu oluşturmadım; bir küsur var ise kusura bakmayın.)?

İşlemci konusunda Intel'i geçtikleri doğru lakin ekran karti için ayni şeyi söyleyemeyeceğim.

O fiyat farkını NVIDIA sürücü desteğiyle kapatmaya devam ederse uzun bir süre AMD önerisi yapılmayacak. Kartlar piyasaya çıktıktan 1 sene sonra sürücü sorunları minimize ediliyor. Bu da geçen 1 senede kart satışlarının büyük bir bölümünün önüne geçiyor. İntel'i geçmeye çalıştığını ve çoğu yerde geçtiğini biliyoruz. İntel'in 10.nesil ile AMD'e pazarı bırakmayacağını anlamış olduk hepimiz. AMD son zamanlarda yaptığı zamlarla İntel'i korkuttuk, şimdi para kazanalım mantığına bürünmeye başladı.

Bilmiyorum Nvidia DLSS gibi teknolojilere sahip ama AMD driver konusunda şuan gayet iyi.
O fiyat farkını NVIDIA sürücü desteğiyle kapatmaya devam ederse uzun bir süre AMD önerisi yapılmayacak. Kartlar piyasaya çıktıktan 1 sene sonra sürücü sorunları minimize ediliyor. Bu da geçen 1 senede kart satışlarının büyük bir bölümünün önüne geçiyor. İntel'i geçmeye çalıştığını ve çoğu yerde geçtiğini biliyoruz. İntel'in 10.nesil ile AMD'e pazarı bırakmayacağını anlamış olduk hepimiz. AMD son zamanlarda yaptığı zamlarla İntel'i korkuttuk, şimdi para kazanalım mantığına bürünmeye başladı.
Haklısınız ama Nvidianın ya Super kartlarını çıkarması yada fiyatları düşürmesi lazım.

Bence 2021 yılı Intel'in olacak. Kulağıma RAM frekansı ve soket tipi değiştirdiğini duydum, ayrıca Intel fiyatlarını geriye çekmeye başladıkça AMD arttırıyor. Ki eğer böyle olursa AMD bu yıl zorlanacak gibi geliyor bana.

Bence İntel 11. nesilde pek bir şey değiştiremeyecek sadece fiyatları aşağı çekerse yine alınabilir bazı Ryzen işlemciler karaborsa 2. el bile yok
Bence 2021 yılı Intel'in olacak. Kulağıma RAM frekansı ve soket tipi değiştirdiğini duydum, ayrıca Intel fiyatlarını geriye çekmeye başladıkça AMD arttırıyor. Ki eğer böyle olursa AMD bu yıl zorlanacak gibi geliyor bana.
İntel soket olayını hiç değiştirmeyecek bence ramleride pek elleyeceğini sanmıyorum

Bence RX 6000 serisi ile AMD güçlü bir şekilde ben buradayım dedi.
Bencede
Nvidiacılar OC ile test açıklıyorlar filan diyorlar ama zaten açabileceğim 2 özelliği niye açmiyimki madem böyle bir özellik var açabiliyorsan ve "sorunlu değilse" açarsın.

AMD işlemci konusunda Intel'i geçtiği zaten belli. Çok ciddi şekilde kendini geliştiren bir marka ama NVIDIA gibi bir devi geçmek kolay değil ben geçiceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı