5700 TL Sistem Toplama

Hocam güç kaynağından dolayı sorun yaşayacağınızı düşünüyorum, şimdi olmaz 1 sene sonra olur 2 sene sonra olur.

Ayrıca Ryzen 5 2600 ile değiştirmenize pek gerek yokmuş, bu iki işlemcinin oyun performansları aynı. Bazen Ryzen 5 2600 bazen Ryzen 3 3100 geçiyor.

Bilemedim ki şimdi, bütçem yeterse onu değiştirmeye çalışacağım, teşekkür ederim.
Marka problem hocam. Powerboost gibi markaların güç kaynakları güvenilmez deniyor.
Bu arada son bir şey daha sormak istiyorum. Ekran kartı konusunda Zotac ile Gigabyte arasında çok kararsız kaldım ve Zotac'ı tercih ettim. Sıcaklıkta sıkıntılar yaşar mıyım?

Hocam ben Gigabyte 1660 Super OC kullanıyorum. Bu model 2 fanlı model ben 1 ay kadar önce 2050 TL'ye almıştım. O zaman en ucuz buydu 1660S serisinde. Muadillerinden 500 TL ucuzdu o anda bunu tercih ettim. Ama şunu belirtmeliyim ki ben çok ağır oyunlar oynamasam da deneme amaçlı PUBG'de 82 dereceleri görüyordum sabit 82 derece oluyordu ekran kartı. Valorant'da 72-74 civarı oluyor. LoL oynarken hiç ısınmıyor 45 50 dereceler diye hatırlıyorum. Anladığım kadarıyla biraz ısınma problemi olan bir ekran kartı Gigabyte'ın bu serisi. Zotac hakkında benim bilgim yok, bilgili arkadaşlar öneride bulunurlar.

Geri
Yukarı