5700 TL'ye GTX 1650 Monster Laptop Almak

Masaüstü olabilir diyorsun o zaman masa üstü al. Bende monster 16.3 var 6650 Tlye daha iyisini (amd'li) 4000Tl'ye toplayabilirsin. Masaüstü taşınabilir değil ama çok daha performanslı olur haberin olsun. Monster'ında garantisi çok iyi diyorlar ve ısınma sorunu yok bence işlemciye -0.110V under volt yaptım sorun çözüldü(94 derecelere çıkan 75-85 lerde kalıyor artık) o halde bile cinebench r15 den 1261 puan aldı. Evet donanımları çok kaliteli değil mesela ekran gibi zaten çin malı hepsi. Benim PC de arada yazılımsal olduğunu düşündüğüm random beyaz pixeller var yani hareketli bir videoda yada oyunda bazı pixeller birden beyaz olup tekrar düzeliyor. Bir defasında çoğalmıştı rest attım geçti. Bunu garantiye götürsem ekranı değiştirirler ama içi açılıp ekranı değişince orjinalliği gidecekmiş gibi hissediyorum zaten yazılımsal olduğunu düşündüğümden servise vermedim inşallah ilerde sorun çıkarmaz. Para zor kazanılan birşey ve 6,5 K'lık bir pcyi MSI'da 8,5 K'ya görünce "ben bunu alacağıma (1650) gider monster 1660ti alırım" diyorum kendi kendime, ki daha ucuz. Eski asus'um gibi 6,5 sene idare etmese de beklentim 5,5 sene.

Masaüstü olabilir diyorsun o zaman masa üstü al. Bende monster 16.3 var 6650 Tlye daha iyisini (amd'li) 4000Tl'ye toplayabilirsin. Masaüstü taşınabilir değil ama çok daha performanslı olur haberin olsun. Monster'ında garantisi çok iyi diyorlar ve ısınma sorunu yok bence işlemciye -0.110V under volt yaptım sorun çözüldü(94 derecelere çıkan 75-85 lerde kalıyor artık) o halde bile cinebench r15 den 1261 puan aldı. Evet donanımları çok kaliteli değil mesela ekran gibi zaten çin malı hepsi. Benim PC de arada yazılımsal olduğunu düşündüğüm random beyaz pixeller var yani hareketli bir videoda yada oyunda bazı pixeller birden beyaz olup tekrar düzeliyor. Bir defasında çoğalmıştı rest attım geçti. Bunu garantiye götürsem ekranı değiştirirler ama içi açılıp ekranı değişince orjinalliği gidecekmiş gibi hissediyorum zaten yazılımsal olduğunu düşündüğümden servise vermedim inşallah ilerde sorun çıkarmaz. Para zor kazanılan birşey ve 6,5 K'lık bir pcyi MSI'da 8,5 K'ya görünce "ben bunu alacağıma (1650) gider monster 1660ti alırım" diyorum kendi kendime, ki daha ucuz. Eski asus'um gibi 6,5 sene idare etmese de beklentim 5,5 sene.
Güzel bir yazı fakat bir yerinde hata var. Piyasadaki bütün laptopların panelleri çin malı sadece Monster değil. Siz sanmayın ki Dell, MSI panellerini ve laptop kasalarını kendileri üretiyorlar onlar da Monster gibi bu işi yapan firmalardan satın alıyorlar bu kasaları. Abra A5 v13.4 kullanan biri olarak panelini gayet kaliteli buluyorum Monsterların. Geçenlerde ücretsiz bakımı için götürdüm harika bir müşteri politikaları var. Normalde asla sırf yerli diye malzeme almam. Fakat Monster hem fiyatına göre en iyi donanımı sunan hem de müşteri ilişkileri gayet iyi bir firma olmalarından dolayı Monster tercih etmiştim. Konuya dönecek olursak ben çok memnunum fakat masaüstü kullanma şansım olsaydı asla ve asla laptop almazdım. Toplama güzel bir bilgisayar + dışarıda kullanacağınız bir tablet bilgisayar dizüstü fiyatından daha aşağıya almanız mümkün.

Merhabalar arkadaşlar, ben de konuyu açan arkadaşımız gibi 4-5 bin lira civarında laptop almayı düşünüyorum, LAPTOP. Sadece bu forumda değil bir çok forumda zaten sorulmuş soruları sormamak ve mevcut cevaplardan sonuç çıkarmak için inceliyorum fakat masaüstü sistem örgütleri ile karşı karşıya kalıyorum maalesef. Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve bilgisayarımı yanımda gittiğim yerlere taşımam gerekiyor. Gittiğim yerlerde film izlemek, oyun oynamak, projelerimi yapmak istiyorum fakat bahsettiğim gibi masaüstü sistem örgütleri doğru bilgilere ulaşmamda sorun çıkarıyor. Arkadaşlar masaüstü sistemlerin daha performanslı olduğunun, daha ucuz olduğunun, yükseltilebilir olduğunun hepimiz farkındayız, fakat atladığınız bir nokta var biz o paraları zaten taşınabilir bir bilgisayar için veriyoruz. Laptop önerisi isteyen insana masasüstü sistem tavsiyesi vermek Uçak almayı düşünen adama "Ya araba daha az masraflı araba al" demek kadar mantıksız, masaüstü istesek zaten masaüstü sistem tavsiyesi isteriz. Her laptop tavsiyesinin altında masaüstü daha iyi muhabbetinden bıktım, canınızı sıktıysam özür dilerim efendim umarım aradığınız özellikte bilgisayar bulursunuz, iyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı