5700 XT sistemde Alt+Tab yapınca monitörlerin donması

sweett

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Valve Corporation.
Oyun içerisinde iken Alt+Tab yapıldığı zaman monitörlerde anlık bir donma yaşanıyor. Yahut oyun içi ses kesiliyor. En sık karşılaştığımız problem ise tüm ekranların kapanması fakat bu süreç içerisinde iken bilgisayar hala çalışır durumda. En yeni olarak mavi ekran hatası geldi. Bunun yanı sıra yayın yaparken oyuna geçtiğimiz esnada Alt+Tab'a alınca yayın ve oyun kendi kendine kapanıyor. Yine başta belirttiğim gibi ekranlar gidiyor ya da bilgisayar donuyor. Bilgisayarda uygulamalar arası Alt+Tab yaparken kullanılan ses cihazları değişiyor, bazen uygulama veya harici monitör donuyor ve mavi ekran verip kapanabiliyor, bu sorunu nasıl çözülür? Bu sorun arkadaşımda yaşanıyor ve kendisi yayıncı. Yayın açamaz durumda şu an. Minidump klasörüne baktığımızda hiçbir şey yoktu, sebebi ise mavi ekran %0 iken restart atmışlar sisteme. Driveri 3 kere DDU ile temizleyip en güncel sürüm 24 Mart WHQL sürümünü yükledik, yine düzelmedi. Diğer sürücüler de güncel.
@Bora Dere
@Enes3078
Asıl soru başlıktaki değil arkadaşlar moderatör güncelledi galiba sorun ekran kartı sürücü hatası ve mavi ekran sorunu. Yayın açınca da kapanma gibi sorunlar oluyor. Ortaya çıkan sorunları ekran görüntüsü olarak paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    25,4 KB · Görüntüleme: 32
  • image2.jpg
    image2.jpg
    153,5 KB · Görüntüleme: 25
  • unknown (4).png
    unknown (4).png
    33,4 KB · Görüntüleme: 19
  • unknown (5).png
    unknown (5).png
    60 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Oyun içerisinde iken Alt+Tab yapıldığı zaman monitörlerde anlık bir donma yaşanıyor. Yahut oyun içi ses kesiliyor. En sık karşılaştığımız problem ise tüm ekranların kapanması fakat bu süreç içerisinde iken bilgisayar hala çalışır durumda. En yeni olarak mavi ekran hatası geldi. Bunun yanı sıra yayın yaparken oyuna geçtiğimiz esnada Alt+Tab'a alınca yayın ve oyun kendi kendine kapanıyor. Yine başta belirttiğim gibi ekranlar gidiyor ya da bilgisayar donuyor. Bilgisayarda uygulamalar arası Alt+Tab yaparken kullanılan ses cihazları değişiyor, bazen uygulama veya harici monitör donuyor ve mavi ekran verip kapanabiliyor, bu sorunu nasıl çözülür? Bu sorun arkadaşımda yaşanıyor ve kendisi yayıncı. Yayın açamaz durumda şu an. Minidump klasörüne baktığımızda hiçbir şey yoktu, sebebi ise mavi ekran %0 iken restart atmışlar sisteme. Driveri 3 kere DDU ile temizleyip en güncel sürüm 24 Mart WHQL sürümünü yükledik, yine düzelmedi. Diğer sürücüler de güncel.
@Bora Dere
@Enes3078
Asıl soru başlıktaki değil arkadaşlar moderatör güncelledi galiba sorun ekran kartı sürücü hatası ve mavi ekran sorunu. Yayın açınca da kapanma gibi sorunlar oluyor.
PSU veya ekran kartı ile alakalı bir sorun gibi gözüküyor. Tüm parçaları belirtin.

PSU veya ekran kartı ile alakalı bir sorun gibi gözüküyor. Tüm parçaları belirtin.
MSI Radeon 5700 XT
5600x
Rog Strix B450-F
Adata XPG 8x2 3000MHz
Aerocool Airhawk Duo
Cooler Master G750M 750W 80+ Bronze (Bu diye biliyorum.)
Toshiba TR200 480GB (Sağlık testi yaptık bir problem yok.)

MSI Radeon 5700 XT
5600X
ROG STRIX B450-F
Adata XPG 8x2 3000MHz
Aerocool Airhawk Duo
650W 80+ (Üzgünüm tam modeli bilmiyorum ama kalitesiz değil Gamepower falan değil onu biliyorum.)
Toshiba TR200 480GB (Sağlık testi yaptık bir problem yok.)

Hocam 800W'lık bir PSU ideal olur diye tahmin ediyorum.

Attığınız zaman beni etiketleyebilirsiniz. Müsait olduğumda geri dönütte bulunacağım.
Tamamdır çok teşekkürler :)
Attığınız zaman beni etiketleyebilirsiniz. Müsait olduğumda geri dönütte bulunacağım.
Hocam memory.dmp dosyası yok maalesef :( Mavi ekran %100 dolmadan kapa aç yaptıkları için minidump dosyaları falan da gelmemişti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı