5700 XT Sürücü Güncelleme Sonrası Yeşil Ekran Hatası

Soner YÜCEL

Kilopat
Daha fazla  
Sapphire RX 5700 XT ürünü kullanmaktayım bilgisayarıma Battlefield 1 kurulumu yaptıktan sonra açılışında "your Graphics card is below the minimum hardware specitfcation" uyarısı aldım o ana kadar AMD adrenalin 19.11.3 sürümü sürücü kullanıyordum problemin sürücü versiyonundan kaynaklandığını düşünerek güncelleme yaptım ve adrenalin 2020 Edition 19.12.3 optional sürücüsüne güncelledim ayarlarını kontrol ettiğim de FreeSync seçeneğini aktif ettim (monitör FreeSync destekli değil)
Battlefield sorunu devam etti o sırada tam kapatmak istediğim de ekran yeşil oldu ve o şekilde kaldı.
Yeşil ekran hatasını yine bu forumda araştırdığım da Recep'in bu problemin donanımsal olduğunu belirttiği bir paylaşım yorumu gördüm.
Ürün ortalama 1 aylık bile değil.
Yazılım kaynaklı olabilme ihtimali nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire RX 5700 XT ürünü kullanmaktayım bilgisayarıma Battlefield 1 kurulumu yaptıktan sonra açılışında "your Graphics card is below the minimum hardware specitfcation" uyarısı aldım o ana kadar AMD adrenalin 19.11.3 sürümü sürücü kullanıyordum problemin sürücü versiyonundan kaynaklandığını düşünerek güncelleme yaptım ve adrenalin 2020 Edition 19.12.3 optional sürücüsüne güncelledim ayarlarını kontrol ettiğim de FreeSync seçeneğini aktif ettim (monitör FreeSync destekli değil)
Battlefield sorunu devam etti o sırada tam kapatmak istediğim de ekran yeşil oldu ve o şekilde kaldı.
Yeşil ekran hatasını yine bu forumda araştırdığım da Recep'in bu problemin donanımsal olduğunu belirttiği bir paylaşım yorumu gördüm.
Ürün ortalama 1 aylık bile değil.
Yazılım kaynaklı olabilme ihtimali nedir?
Bu hatayı bugun bende aldım. Kartı 1 ay önce aldım. MSİ RX 5700 XT GAMİNG X. UNİTY 3D ile çalışan basit bir oyun açıktı. . Oyunu oynarken 1-2 sefer BİP sesi geldi. Oyundan çıktım ve masüstünde tarayıcıda gezerken bu yeşil ekran çıktı. RADEON 2020 yüklü. Sanırım bu RADEON ANTİ LAG özelliği yüzünden oldu diye tahmin ediyorum. MİNİDUMP klasörüne baktım herhangibir hata mesajı yoktu. Fakat ekran kartı için yaptığım fan ayarları sıfırlanmıştı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    531,7 KB · Görüntüleme: 29
Sence kesin çözüm olur mu PSU değişmek.

Eğer diğer parçalarda sorun yoksa ve kartta da arıza yoksa. PSU alıp çift besleme yapanlar %80 5700XT'lerini kurtarıyor. Baya bir araştırdım. Ama tırışka PSU olmayacak. En az High Power 750W performance GD Gold. 600W olanı da değil onda kurtaramıyorsun çift besleme yok.

Çift besleme bu:

psu.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı