5700 XT ve R7 3800X sıcaklık değerleri

• Konuyu başlatan Salow
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B

Salow

Centipat
Sistemim: ASUS 5700 XT ekran kartı, ASUS X570 TUF Gaming anakart, AMD Ryzen 7 3800X işlemci, G.Skill 2x8 GB RAM. Sistemim ile ilgili yük altında değilken aldığım sıcaklık değerleri ekteki görseldedir. Ekran kartımın sıcaklık değeri 44 derecedir. İşlemci, RAM ve ekran kartı için aldığım sıcaklık değerinin yüksek olduğu düşüncesindeyim. Bu konu ile ilgili ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlama sana inanmadığımdan veya güvenmediğimden değil ancak bu Amd sistemde ısı değerleri ile ilgili araştırma yapabileceğim bir yer varsa önerirmisin. Amd sistemlerin ısı değerleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum.
Ancak test videoları izleyerek genel bir fikir elde edebilirsin. Net şu sıcaklıkta çalışır demek imkansız. Kasa farklı, soğutucu farklı olabiliyor. YouTube üzerinde bir sürü video var. Orada ki sıcaklık değerleri ile kendi değerlerini mukayese edebilirsin. Ben sıvı soğutucu kullanan biri olarak değerleriniz normal olduğunu düşünüyorum.

Tavsiye isterseniz stok soğutucu altındaki termal macun çok iyi değil. 3-5 derece daha düşürmek isterseniz iyi bir termal macun alıp yenileyin.

Onun dışında tavsiyem böyle şeyler zaman içerisinde paradoksa dönüşebilir. Sisteminiz gayet sağlıklı bir sorun gözükmüyor tadını çıkarın. En iyi tavsiyem bu olur size.

Sıcaklık değerleri normal gözüküyor. Ancak ekran kartı sıcaklığını göremedim. Lakin yük altında cpu 70i ekran kartı 80i geçmediği sürece problem olmayacaktır. Amd kartların nvidia kartlardan yüksek sıcaklık vermesinin nedeni ise ölçüm noktaları ile alakalı için rahat olabilir.

Burda belirttiğim gibi değerlerin normal.

Yanlış anlama sana inanmadığımdan veya güvenmediğimden değil ancak bu Amd sistemde ısı değerleri ile ilgili araştırma yapabileceğim bir yer varsa önerirmisin. Amd sistemlerin ısı değerleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorum.
Benim kasamda hava sirkülasyonu kötü olmasına rağmen r5 2600 de 65-67 rx590 nitro+ kartında 73-76 derecelerde oyun oynuyorum ve bir sıkıntım olmadı. Fps kaybım olmadı. Bazen drop yiyorum o da sanırım ssdnin ısınmansından kaynaklı yada sirkülasyon yüzünden sıcaklığın yüksekliğinden kaynaklı diye düşünüyorum. Fps dropu da 2 saatte 1 kere yaşıyorum diyebilirim.

Ancak test videoları izleyerek genel bir fikir elde edebilirsin. Net şu sıcaklıkta çalışır demek imkansız. Kasa farklı, soğutucu farklı olabiliyor. YouTube üzerinde bir sürü video var. Orada ki sıcaklık değerleri ile kendi değerlerini mukayese edebilirsin. Ben sıvı soğutucu kullanan biri olarak değerleriniz normal olduğunu düşünüyorum.

Tavsiye isterseniz stok soğutucu altındaki termal macun çok iyi değil. 3-5 derece daha düşürmek isterseniz iyi bir termal macun alıp yenileyin.

Onun dışında tavsiyem böyle şeyler zaman içerisinde paradoksa dönüşebilir. Sisteminiz gayet sağlıklı bir sorun gözükmüyor tadını çıkarın. En iyi tavsiyem bu olur size.
Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı