5700X overclock denenmeli mi?

MrDentist

Hectopat
RAM
8x2 3600 Mhz Cl15
Ekran kartı
AMD Rx 6700
Anakart
MSI B450 Gaming Plus Max
İşlemci
Ryzen 5700x
PBO = +200 MHz.
Curve optimizer = -30
Max watt = 105 W
Bu ayarlar ile Cinebench R23 sonuçlarım ve sıcaklık değerlerim aşağıdaki gibi. Sizce all Core overclock denemeli miyim? İşlemcinin silikon kalitesinin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat ctr 2.1'i bir türlü çalıştıramadım. Bu konuda yardımcı olabilecek birisi olursa memnun olurum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU iyi ise hafif hafif voltaj ve frekans vererek deneyebilirsin.

-30 CO'nun stabil olduğundan emin misin? Hiçbir Ryzen 5xxx bütün çekirdekleriyle stabil olamaz o CO değerinde. Silikon kalitesini anlaman için CTR testi yetersiz. Onun yerine VID değerleri daha önemli.

-30 CO'nun stabil olduğundan emin misin? Hiçbir Ryzen 5xxx bütün çekirdekleriyle stabil olamaz o CO değerinde. Silikon kalitesini anlaman için CTR testi yetersiz. Onun yerine VID değerleri daha önemli.
Tahminen 1 haftadır bu değerlerde sorunsuz kullanıyorum. Memtest, Cinebench r23 stress testi ve prime 95'te 15 dakika denedim sorunsuz.

Prime95&CB23 CO testi için yetersiz. Corecycler ya da yCruncher kullanman lazım.
Bu programları ilk defa duyuyorum. Şu ana kadar sorunsuz bir şekilde geldim. Stabil değilse bile henüz bir çökme sorunu yaşamadım. Sizce all core overclock denemeli miyim? Ayrıca CTR 2.1'de diagnostic tuşu pasif. Nasıl çalıştırabilirim?

Bu programları ilk defa duyuyorum. Şu ana kadar sorunsuz bir şekilde geldim. Stabil değilse bile henüz bir çökme sorunu yaşamadım. Sizce all core overclock denemeli miyim? Ayrıca CTR 2.1'de diagnostic tuşu pasif. Nasıl çalıştırabilirim?
CTR kullanmadığım için maalesef bilmiyorum. All-Core OC deneyebilirsin.

@deadfellow

Hocam hava soğutma ile 1.1 V üstü çok ısınıyor. CPU-Z ile alabildiğim değerler bunlar. Sıvı soğutma olsa çok değişik şeyler başarılabilir gibi.

@deadfellow

Hocam hava soğutma ile 1.1 V üstü çok ısınıyor. CPU-Z ile alabildiğim değerler bunlar. Sıvı soğutma olsa çok değişik şeyler başarılabilir gibi.
Cpu-z stabilite için iyi bir test değil. O voltajla CB23 açarsan direk crash verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı