5700XT Ekran kartına elektrik gelmemesi

Ezra

Femtopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayarımı açmak istediğimde normalde bütün RGB'ler yanar ve 1-2 saniye renklerinin parlaklığı düştükten sonra ekran kartı ile beraber bütün bileşenler açılırdı, fakat bugün ilk baştaki durum uzun sürdü ve RGB'lerin rengi koyu kaldı ama ekran kartı çalışıyor. Bilgisayarı kapatıp açtığımda bu sefer ekran kartının çalışmadığını ama RGB'lerin normale döndüğünü gördüm. RAM'lerin yerini değiştirdim ve ekran kartını çıkartıp taktım. Bilgisayarim daha 3 aylık değil. Sorun ne olabilir? Şu an ekran kartına elektrik gelmiyor.

Özellikler
5700XT Nitro
TUF B450 PRO GAMING
Ryzen 5 3600
8x2 G.Skill Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000MHz
Cooler Master 600W eliteV3

Bu arada anakarta ait USB portlarından da elektrik gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağında sorun olduğunu düşünüyorum.

Elite V3 12V'dan 552W veriyor, 5700 XT için bu değer yeterli. PSU güç olarak gereksinimleri karşılıyor. Anakartın USB portlarına da güç gitmiyor demişssiniz.

Arkadaşlar ama ben bunu adam akıllı kullanmadim bile, üniversiteye hazırlandığımdan 3 ayda toplam 7-8 kere çalıştırmışımdır. Bu arada fanların ve anakartın ışıkları yanıyor. Sadece ekran kartında ışık yok. Elimde başka PSU yok 😔

Dibine kadar bastırdım.
Güç kaynağında sorun olduğunu düşünüyorum.

Elite V3 12V'dan 552W veriyor, 5700 XT için bu değer yeterli. PSU güç olarak gereksinimleri karşılıyor. Anakartın USB portlarına da güç gitmiyor demişssiniz.
Ama eksos fanı ve önde olan 3 fanda çalışıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı