5800H ve 3060 AC Odyssey düşük FPS

teamexL

Kilopat
İşlemci: Ryzen 7 5800H
Ekran kartı: RTX 3060 95W
RAM: 16x1 3200 MHz
SSD: 512 GB
Windows 10 Home
Oyun en yüksek grafiklerde ve orijinal. YouTube'dan baktığımda 3060 ile insanlar 60-65 yer yer daha yüksek dropsuz FPS alabiliyorken ben alamıyorum. Benim de FPS değerlerim 60-65 civarında fakat her 10 saniyede 2-3 saniye inanılmaz bir drop giriyor fareyi çevirdiğim zaman. FPS o sıra 20-25'e kadar düşüyor işlemci kullanımı yüzde 90'lara dayanıp ekran kartı kullanımı yüzde 30'lara kadar düşüyor. 2 tane MSI Afterburner ile çektiğim SS bırakacağım yardımcı olabilirseniz sevinirim. Nitro Sense'den yüksek performans seçiliydi. Benim aklımda RAM'ın tek kanal olması yüzünden darboğaz var ama sizin de fikirlerinizi merak ediyorum teşekkür ederim.

asfasfas.png

asfsafasfasf.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktığınız videolardaki sistemlerde RAM çift kanal mı? Eğer öyleyse problemin kaynağı sizdeki RAM'in çift kanal olmaması olabilir.

Baktığınız videolardaki sistemlerde RAM çift kanal mı? Eğer öyleyse problemin kaynağı sizdeki RAM'in çift kanal olmaması olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda da tek kanal ram ile test edilmiş fakat herhangi bir drop veya gpu kullanımının düşmesi durumu söz konusu olmamış ilginç.

Bu rehberi uygular mısınız? Ardından güncel sürücüyü tekrar kurun.

Geri
Yukarı