5800HS 1650 kaç yıl götürür?

CiciMavişKuş

Femtopat
Daha fazla  
5800HS 1650 Refresh 16 GB RAM 144 Hz 1080p 72 NTSC yüzde 100 sRGB 300 nit parlaklık beni kaç yıl götürür?
i5 11400h 3050 Ti 16 GB RAM 144 Hz 1080p 45 NTSC yüzde 62,5 sRGB 250 nit parlaklık laptop kaç sene götürür? Hangisini tercih etmeliyim? 2 3 sene oyun oynayacağım en fazla.

Ne için kullanacağınız önemli. Oyun için GTX 1650'nin pek bir ömrü kalmadığını üzülerek söylemek zorundayım AAA oyunlar için. Diğer oyunları tahminimce uzun yıllar oynarsınız.

Ne için kullanacağınız önemli. Oyun için GTX 1650'nin pek bir ömrü kalmadığını üzülerek söylemek zorundayım AAA oyunlar için. Diğer oyunları tahminimce uzun yıllar oynarsınız.
1650'nin mi ömrü kalmadı? Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? FSR desteği ile en az 4 - 5 senesi var daha. XSS'in GPU'sunu göz önüne alarak yorum yapıyorum. Konsollara özel optimizasyon yapılıyor diyorsanız internette XSS ile RX 5500 XT seviyelerindeki kartlarla karşılaştırmaları mevcut.

1650'nin mi ömrü kalmadı? Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu? FSR desteği ile en az 4 - 5 senesi var daha. XSS'in GPU'sunu göz önüne alarak yorum yapıyorum. Konsollara özel optimizasyon yapılıyor diyorsanız internette XSS ile RX 5500 XT seviyelerindeki kartlarla karşılaştırmaları mevcut.
Son çıkan AAA oyunlarda 60 FPS bandında kalabiliyor mu grafik ayarlarından bağımsız bir şekilde ? FSR vs. demedim mesajımda. Salt gücü AAA oyunlar için yetersiz. Uzatmanın anlamı yok.

AAA oyunlar için 3-4 yılı rahat var.

AMD FSR destekliyor GTX 1650. Ömrü hala daha var.

AAA oyunlar için 3-4 yılı rahat var.

AMD FSR destekliyor GTX 1650. Ömrü hala daha var.
FSR ve DLSS ile kartların sonsuz ömre sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz gerçekten anlam veremedim. FSR olunca %200-300 mü artıyor performansı kartların ? Diyelim ki %20-50 arası olsun artış oyununa göre bu en fazla 2 yıl 1080p low-lowest ayarlarda 60 FPS'ye yakın bir AAA oyun deneyimi sunabilir. Bundan ötesi gerçeği görememektir.

Son çıkan AAA oyunlarda 60 FPS bandında kalabiliyor mu grafik ayarlarından bağımsız bir şekilde ? FSR vs. demedim mesajımda. Salt gücü AAA oyunlar için yetersiz. Uzatmanın anlamı yok.
FSR demeseniz bile bu yararlı ve performansa etki ettiğinden dolayı yeni çıkacak güncel oyunların hepsinde kullanılacak. Grafik ayarlarından kastınız 1650 ile full ayarlarda 60 FPS bekleyen yoktur herhalde. Düşük - orta ayarlarda güzel performans sağlıyor ki karşılaştırmada kullandığım XSS'in görüntü kalitesi anlamında ne kadar rezalet olduğunu biliyorsunuzdur. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı