Çözüldü 5800X PIN'i kırıldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mithril3

Picopat
Daha fazla  
R7 5800X işlemcimin 1 PIN'i kardeşim tarafından kırıldı. Okulda arkadaşı PC temizleme hakkında konuşmuş bu da gaza gelmiş. İslemci soğutucuyu çıkarırken strese sokmamış islemciyi ve işlemci soğutucuyla beraber çıkmış. Bunun sonucunda hiçbir pin kopmamiş. Sadece yamulmuş fakat ben kızarım diye kendi düzeltmeye çalışmış.

Düzeltirkende bir PIN'i koparmış. Neyse ben buna yeni bacak lehimlettirdim bilgisayar mühendisi bir arkadaşa sadece Windows 8.1 çalışıyor digerlerinde mavi ekran döngüsüne giriyor.

Kardeşin harçlıklarına konup yeni işlemci aldım fakat eskisi aklımdan çıkmıyor sırf bir pin yuzünden çöp olmasini yediremiyorum yani. Bunun bir çözümü falan var mıdır? En azından satsam elime para geçse.

Çözüm
Bilgi için teşekkürler. Merak ettiğim bir şey daha var. Windows 8.1 nasıl açılıyor?

Baktığıma göre, SPI PIN'i bozulmuş. Ve bu SPI UWP'de kullanılıyor. UWP dediğimiz şey Evrensel Windows Platformu (Universal Windows Platform)'un açılımı. Ve UWP Windows 10 ile 11 de kullanılıyor.

Bilgi için teşekkürler. Merak ettiğim bir şey daha var. Windows 8.1 nasıl açılıyor?

Baktığıma göre, SPI PIN'i bozulmuş. Ve bu SPI UWP'de kullanılıyor. UWP dediğimiz şey Evrensel Windows Platformu (Universal Windows Platform)'un açılımı. Ve UWP Windows 10 ile 11 de kullanılıyor.

Çözüm
Baktığıma göre, SPI PIN'i bozulmuş. Ve bu SPI UWP'de kullanılıyor. UWP dediğimiz şey evrensel Windows platformu (universal Windows platform)'un açılımı. Ve UWP Windows 10 ile 11 de kullanılıyor.

Çok teşekkür ederim resmen aydınlandım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı