5800X sorunlu mu?

Hayır, sorunlu değil. Sorunlu işlemci milyonda bir anca denk gelir. İşlemci diğer parçalara benzemez.

Sadece 5900X'ten fazla ısınıyor.

Hayır, sorunlu değil. Sorunlu işlemci milyonda bir anca denk gelir. İşlemci diğer parçalara benzemez.

Sadece 5900X'ten fazla ısınıyor.
Sorunlu değil. Neden sorunlu olsun? Kim diyor onu?

Sadece 5600X ve 5900X'e kıyasla daha çok ısınıyor. Güçlü bir soğutucu ile kullanılmalı sadece.

360mm sıvı soğutucu ile kullanacağım. Isınması sıkıntı değil.

@BerkayZ87 @RPM @Yener K. siz ne düşünüyorsunuz?

SE-207 ile kullanıyorum, ısınıyor :D Ama ben all core deniyorum, PBO ile denemedim hiç.

CoreLiquid 360 çok üst düzey bir 360mm sıvı soğutma değil. İşlemci silikonun çıkacağın yeri belirleyecektir. SE-207 ile 4.5 GHz 1.25 V stabil çalışıyor ama daha üstünü soğutucu kaldırmıyor Prime 95 Small FFTs'te. Gold silikon 5800X sahibiyim bu arada.

SE-207 ile kullanıyorum, ısınıyor :D Ama ben all core deniyorum, PBO ile denemedim hiç.

CoreLiquid 360 çok üst düzey bir 360mm sıvı soğutma değil. İşlemci silikonun çıkacağın yeri belirleyecektir. SE-207 ile 4.5 GHz 1.25 V stabil çalışıyor ama daha üstünü soğutucu kaldırmıyor Prime 95 Small FFTs'te. Gold silikon 5800X sahibiyim bu arada.

Hocam bana şu video atıldı da. Ondan dolayı sorayım dedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapısı gereği 5600X ve 5900X'den fazla ısınıyor, bu işlemcilerin 6 çekirdek sığdırdığı alana 5800X, 8 çekirdek sığdırıyor, ısı artışının temel sebebi bu. Fakat bubir problem değil, sıvı soğutma altında ise hiç değil. Diğer işlemcilerde olduğu gibi Curve Optimizer ve PBO2 kullanarak stok voltaj/frekans eğrisine müdahale edebilir, voltajı azaltabilir ya da keyfiniz isterse frekansı artırabilirsiniz.

Geri
Yukarı