5800X vs. 5900X

Bütçe
7750k
İlginç hocam. 5800x3d daha çok ısınan bir model ben sorun yaşamadım silverstone pf240 soğutucu ile.
Bilmiyorum hocam bende anlamadım. Amazon'dan almıştım. iade ettim daha sonuçlanmadı. 5700x alacağım güç tüketimi daha az bu yüzden daha az ısınıyor. 5800x ile aralarında pek bir fark da yok.

Bilmiyorum hocam bende anlamadım. Amazon'dan almıştım. iade ettim daha sonuçlanmadı. 5700x alacağım güç tüketimi daha az bu yüzden daha az ısınıyor. 5800x ile aralarında pek bir fark da yok.
Bende 5800x var işlemci boşta 44 derece render alırken yükte en yüksek 85 dereceye çıkıyor. Cpu 100% kullanımda iken soket sıcaklığı en yüksek 48 dereceyi görüyor. Bu sıcaklıklarda tutabilmek için arctic freezer 240mm sıvı soğutucu süper iş görüyor bilginize. Oyun için render'a nazaran kesinlikle daha düşük olacağını düşünüyorum.

Soğutucu:

RAM:

Bu ikisini aldım. İşlemciyide 5800X 3D düşünüyorum onun için bu soğutucu işimi görür diye tahmin ediyorum.

Soğutucu:

RAM:

Bu ikisini aldım. İşlemciyide 5800X 3D düşünüyorum onun için bu soğutucu işimi görür diye tahmin ediyorum.
Bunu alsaydınız daha mantıklı idi 2x16 ve 4000 mhz fiyat performans açısından ben bu ürünü 4000 mhz kullanıyorum sorunsuz.
Soğutucu için ise youtube' dan best liquid cooler yazarsanız çok daha fazla bilgi edinmiş olursunuz.

Geri
Yukarı