5800x3D frekans sabitlemek mümkün mü?

Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Selamlar.

Bu işlemciyi statik frekansta kullanmak mümkün müdür? CPB, PBO ne varsa kapattım 44X ratio girdim bir türlü sabit frekansa çekemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Anakart: ASUS TUF B450 PLUS (Nisan 2024 BIOS)

Sabit voltaj vererek , sabit frekansta tutabilirsiniz. CPB ve PBO 'nun açık olması lazım. Ryzen işlemcilerde undervolt rehberi şeklinde bir arama yaparsanız bişiler bulabilirsiniz. Burada dikkatli olmak lazım , eğer çok düşük voltaj girerseniz bilgisayar açılmas , BIOS'u sıfırlamanız gerekir.

Sabit voltaj vererek , sabit frekansta tutabilirsiniz. CPB ve PBO 'nun açık olması lazım. Ryzen işlemcilerde undervolt rehberi şeklinde bir arama yaparsanız bişiler bulabilirsiniz. Burada dikkatli olmak lazım , eğer çok düşük voltaj girerseniz bilgisayar açılmas , BIOS'u sıfırlamanız gerekir.

Undervoltlu kullanıyordum zaten eski soğutucum hakkından gelemiyor diye. -0.1V offset girmiştim. Sadece Auto ve Offset mode var. Sabiti nasıl vericem hocam?

Offset modunu kullandığınızda sabit kalacak. Çok eskiden yazdığım konuda nasıl yapıldığını açıklamışım;

Geri
Yukarı