5800x3D için soğutucu önerisi

KereandOvski

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Tuf b550m plus
5800x3D islemci 6700XT ekran karti ASUS GT301 kasa anakart ise TUF B550M Plus. Bu sisteme için sogutucu öneriniz var midir? Maksimum bütçe 2 k kasama da sigabilmeli elbette...

Anakart ve ekran kartımız bire bir aynı. İşlemciyi 5800x3D ile upgrade etmeyi düşünüyorum. Ben de soğutucu arıyordum. Bu konuya denk geldim.
Cevap yazan olmaz mı acaba?
Veya siz ne yaptınız? @KereandOvski

(Nette yaptığım araştırmalarda kule tipi soğutucuların da gayet güzel sonuçlar verebildiğini gördüm. Hatta kalitesiz sıvı soğutmalar yerine kaliteli fanlı soğutucular daha iyi sonuç vermiş. O yüzden sıvı soğutucu tavsiyelerinden yana değilim.)

Bilgi olması açısından:
Geçen ay 5800X3D aldım ve kurdum. Net olarak söyleyeyim, yapısı gereği zor soğuyan bir işlemci. Sıvı soğutma dışında bir alternatife yönelmeyin. Ben Arctic Freezer II 240 (Rev8) ile zor soğutuyorum. Tam performans kullanıyorum, sorun yok. Nadiren üst değer olan 90 dereceye değiyor. Üstelik yaz ayındayız. Ama ben işlemcimin 90 dereceye çıkmasına alışık değilim. Hele ki bu kadar iyi bir sıvı soğutma ile...
Eğer 5800X3D kullanacaksanız:
1- Mutlaka sıvı soğutma
2- Mutlaka İYİ bir sıvı soğutma
3- Kasanız el veriyorsa 360 mm sıvı soğutma...

Bilgi olması açısından:
Geçen ay 5800X3D aldım ve kurdum. Net olarak söyleyeyim, yapısı gereği zor soğuyan bir işlemci. Sıvı soğutma dışında bir alternatife yönelmeyin. Ben Arctic Freezer II 240 (Rev8) ile zor soğutuyorum. Tam performans kullanıyorum, sorun yok. Nadiren üst değer olan 90 dereceye değiyor. Üstelik yaz ayındayız. Ama ben işlemcimin 90 dereceye çıkmasına alışık değilim. Hele ki bu kadar iyi bir sıvı soğutma ile...
Eğer 5800X3D kullanacaksanız:
1- Mutlaka sıvı soğutma
2- Mutlaka İYİ bir sıvı soğutma
3- Kasanız el veriyorsa 360 mm sıvı soğutma...

Noctua NH-D15 soğutmaz mı?

Geri
Yukarı