5800x3D oyunda 80 dereceye çıkıyor

Selam,

Cooler Master Masterliquid ML240L V2 ile 5800x3D kullanıyorum, CS2 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda 80 dereceye ulaşıyor sıcaklık. Aslında 80 dereceyi sorun etmem ama mevsimi göz önünde bulunduracak olursak yaz ayında 85-90 arasında seyredecek. Montajda hata mı var yoksa yetmiyor mu soğutucu anlamadım. Sizin önerileriniz nelerdir?

Aynı işlemci aynı soğutucu ile bende 80'den aşağı alamıyorum. Tek çare undervolt yapmak oda diğer AMD işlemciler gibi BIOS'tan kolay şekilde olmuyor program ile yapılması lazım.

Ryzen Master sizin için daha karmaşığa kaçabilir PBO2 tuner kullanın. Denedikten sonra ortaya çıkacak sonuçları merakla bekliyorum.
İlk resim stok hali full yükte 90 derece,2. resim -30 curve optimizer maks 82 derece.

Aynı işlemci aynı soğutucu ile bende 80'den aşağı alamıyorum. Tek çare undervolt yapmak oda diğer AMD işlemciler gibi BIOS'tan kolay şekilde olmuyor program ile yapılması lazım.
Sizin denediğiniz bir ayar var mı ?

Dosya Ekleri

• 90derece.png
    90derece.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 7
  • 82max.png
    82max.png
    53,5 KB · Görüntüleme: 7
İlk resim stok hali Full yükte 90 derece,2. resim -30 Curve Optimizer maksimum 82 derece.

Sizin denediğiniz bir ayar var mı?

Derece bakımından bayağı fark etmiş size yeterlidir diye düşünüyorum.

8 derece fark şimdilik yeterli, performanstada sorun yaşamazsak böyle devam.

Ayarlarınızın her bilgisayarı açtığınızda uygulanması için aşağıda bıraktığım videoya bakın.
3:14 ile 4:27 zaman aralığı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarlarınızın her bilgisayarı açtığınızda uygulanması için aşağıda bıraktığım videoya bakın.
3:14 ile 4:27 zaman aralığı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu gördüm ama uygulayamıyorum bilgisayarda yetkiniz yok diyor anlamadım sebebini.

Bunu gördüm ama uygulayamıyorum bilgisayarda yetkiniz yok diyor anlamadım sebebini.

Bilgisayarınızdaki yetkili hesaplarınıza bakın kendi hesabınızı en üste çekin.

Yeni konular

Geri
Yukarı