5800x3D - RTX 3080 Ti ile uyumlu anakart önerisi

Hangisinden yana tercih yapmalıyım hocam?

Güzel bir anakart.

Öneririm.

Bir ortak karar alsak hep beraber 😅

Ben X570'e ihtiyaç olacağını düşünmüyorum, B550'ye karşı sağladığı bonuslar çoğunlukla standart bir ev kullanıcısının ihtiyaç duymayacağı şeyler.

Bu nedenle en üst seviye B550'leri tercih ederim.

Almış olduğum RAM ile uyumlu çalışır mı?

Onlar daha iyi fakat iddialı bir O.C yapmayacaksanız bu da işinizi görür. Ayrıca bunda WI-FI yoktur.

İnanın daha parça seçemiyorum. OC beni aşar.

Paylaşılan X570 Pro Wi-Fi'den iyi mi bu? Arkadaşa sorduğum sorunun aynısını size de soruyorum.

B550'ler daha yeni ve maalesef X570'ler daha pahalı olmasına rağmen performansta, sıcaklıkta ekstra şeyler sunamıyorlar. Hata çoğu "giriş seviyesi" B550'nin V2 modelleri bile çıkıp eksiklerini kapattı. X570'ler ise yerinde saydılar. Çok fazla M.2 ve SATA ihtiyacın yoksa üst kalite bir B550 her zaman orta seviye bir X570'ten iyidir.

Tomahawk da bunlardan birisi.

Almış olduğum RAM ile uyumlu çalışır mı?

Evet 4600Mhz'e kadar desteği var.

Son düzenleme:
5800x3D iyi bir işlemci. Darboğaz yapmaz. Ama ben arkadaşın yerinde olsam AM5 toplardım. Hele hele 5 ocaga bir şey kalmamışken neden PC topladığını anlamadım. 5 Ocak da üzülmez umarım.

Hocam merhaba,
Her şeye zam geliyor. Elimde üstüne çıkabileceğim bir bakiye yok durum böyleyken risk almak istemedim. Anakart, RAM fiyatları zaten uçuk ekran kartları da zamlanıyor derken kendimce böyle bir karar aldım.

Yukarıda yazmış olduğum parçalara istinaden bana bir anakart önerebilir misin?

Ben X570'e ihtiyaç olacağını düşünmüyorum, B550'ye karşı sağladığı bonuslar çoğunlukla standart bir ev kullanıcısının ihtiyaç duymayacağı şeyler.

Bu nedenle en üst seviye B550'leri tercih ederim.

Ben de uzun süre araştırma yapmıştım kendi PC'mi toplarken. Bu arkadaşımın yazdığı anakartı düşünmeden alabilirsiniz. Ne yazıyorsa aynen katılıyorum. Giriş seviyesi X570'dense B550'ler çok daha mantıklı. B550 Tomahawk serisi gayet iyidir.

Ek olarak da şu videoyu bırakayım, ben anakartımı seçerken bu video tüm bilgileri kafamda netleştirmişti, çok faydalı olacağını düşünüyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam merhaba,
Her şeye zam geliyor. Elimde üstüne çıkabileceğim bir bakiye yok durum böyleyken risk almak istemedim. Anakart, RAM fiyatları zaten uçuk ekran kartları da zamlanıyor derken kendimce böyle bir karar aldım.

Yukarıda yazmış olduğum parçalara istinaden bana bir anakart önerebilir misin?
hocam bildiğim konuda yorum yapmak isterim. ben intell ve anakart da asus hero cuyum. bugüne kadar hiç yarı yolda bıkarmadı asus hero anakartlar. ama amd de bir önerim olamıycak ne yazık ki.

X570 anakarta gerek yok zaten artık ölü bir platform, yeni AMD işlemciler AM5 platformu kullanıyor.

İşlemciye zaten OC yapamıyorsun, o yüzden uygun fiyatlı B550 anakart almak en mantıklısı.

Geri
Yukarı