5800x3D sistem A1 ve A2 slotlarını görmüyor

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
A1 ve A2 slotlarına RAM takıldığında sistem açılmıyor, BIOS'a dahi girmiyor. B1 ve B2'de takılı olan 2x16 GB 3600 MHz RAM'lerle PC düzgün çalışıyor. Diğer slotlara takılmak istenen RAM'ler de aynı özellikte olup toplamda 64 GB RAM'i aynı anda çalıştıramadık. BIOS sürümü 5800x3D için çıkarılan sürüm. İşlemci 3900X iken tüm RAM'ler sorunsuz çalışıyordu. Sorun nedir sizce?

Anakart: Gigabyte X570 Aorus Ultra

Hocam neyi sorduğunuzu anlamadım?

Arkadaşlar sorun bundan kaynaklı olabilir mi? AMD'nin sitesinde bu işlemci için maks 2 kanal desteği olduğu yazıyor. Aşağıda işaretledim.

Eki Görüntüle 1943693

Anakartların revizyonu oluyor o.Anakartın üstünde yazıyordur. Burasına bakın:

Adsız.png

Altında işaretledim kırmızı ile.

Hocam neyi sorduğunuzu anlamadım?

Arkadaşlar sorun bundan kaynaklı olabilir mi? AMD'nin sitesinde bu işlemci için maks 2 kanal desteği olduğu yazıyor. Aşağıda işaretledim.

Eki Görüntüle 1943693
Anakartin revizyonunu sordum.

Ayrica attigin "2 kanal" ile alakasi yok.

Rev 1.0 f hocam şimdi baktık.
Duz F36 olani kurun. Sonunda kucuk harf bulunan butun surumler Beta BIOS oluyor ve Beta BIOS'larda problem cikabiliyor.

Anakartin revizyonunu sordum.

Ayrica attigin "2 kanal" ile alakasi yok.

Duz F36 olani kurun. Sonunda kucuk harf bulunan butun surumler Beta BIOS oluyor ve Beta BIOS'larda problem cikabiliyor.

Şimdi deniyoruz hocam.

Yok hocam bu sürüm de işe yaramadı.

Arkadaşlar kullandığımız OS: GGOS, bununla alakası olabilir mi? Ama aynı sistemde 3900x stabil 4 adet ram ile.

@BerkayZ87 @NipponChemiConKYCap

Son düzenleme:

Geri
Yukarı