5820K ve RX 480 sistem yükte kapanıyor

Murat Gönan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar RX 480 ASUS ROG kullanıyorum 17.surumleri yukleyince sorun olmuyor. Guncelleme alinca oyuna girince ya da yukte kapaniyor. Windows 10 kullanıyorum formatliyorum kartin icindencikan CD ile surucuyu kuruyorum Windows 10 guncelleme aliyor ekran kartı guncelleme aliyor bilgisayar bozuluyor.
Ozellikle ekran karti son surum guncellemede yukte PC kapatiyor ama 17.3 gibi bir surumde kapanmiyor. Fikri olan yardim edebilir mi? Sistem: ASUS X99A2, 5820k islemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ile alakalı bir sorun gibi duruyor, muhtemelen kart üzerinde oluşan donanımsal bir sorun yüzünden güncel sürücüler ile sorun yaşıyorsunuz. Windows Update'i durdurup 17.3 sürücüsü ile FurMark testi yapıp bir bakın.

Ekran kartı ile alakalı bir sorun gibi duruyor, muhtemelen kart üzerinde oluşan donanımsal bir sorun yüzünden güncel sürücüler ile sorun yaşıyorsunuz. Windows Update'i durdurup 17.3 sürücüsü ile FurMark testi yapıp bir bakın.
17.3 testi yapiyorum kapanma yapmiyor sabit satabil sekilde calisiyor guncel surimde kapaniyor
Isındığı için olabilir mi?
17.3 surumde hic problem yoktu isinma normal derecede birde isinmasina firsat kalmiyo hemen kapiyo frumakx testi yapiyordum

Son düzenleme:
PSU nedir?
Ekran kartı sürücüsünü değiştirdiğinizde sorun düzeliyorsa yüklü sürücüyü DDU ile kaldırıp sorunsuz sürümü kurun. Yeni sürüm çıktığında günceller, tekrar denersiniz.

Cooler Master 750W +80 PSU var kasa cosmos.

PSU ile alakalı bir sorun yok. Sürücü değiştirdiğinizde sorun çözüldüğünden dolayı donanımsal bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Sürücünüzü DDU ile silip sorunsuz sürücüyü kurun. Bir sonraki güncelleme çıktığında tekrar denersiniz.

Geri
Yukarı