Çözüldü RX 480 sistem kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lawrance

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
James Donkey
FPS oyunları oynuyorum. Son 20 gündür oyundayken ekran gidiyor DVI no Signal yazıyor. Ekran kartı fanları hızlanıyor fakat ekran kartı derecesi 60ı bile geçmiyor. Kasaya çok fazla güneş vurduğundan dolayı camı kapatarak oynamaya başladığımda sorun 13-14 gündür gözükmüyordu. Normalde Valorant oynuyorum. Farklı bir oyuna geçtim Rust oyuna girdiğim gibi 2-3 dakika içerisinde dediğim olay oluyor. Ekran kartı 62-63 derecedeyken oluyor sanırım bu durum. Oyuna girerken takip edemiyorum fakat 65 derecenin üstüne çıktığını hiç görmedim. Valorant'ta 50-58 derece arasında oynuyorum. FPS sorunu falan olmuyor. Hiçbir sorun yokken ekran kartı ısısı gayet normalken dediğim durum oluyor. Format attım, ekran kartı driverini DDU'dan silip tekrar yükledim. Kasamı temizledim, sorun çözülmedi. Valorant'ta bu sorunu çok sık yaşamıyorum ama dediğim gibi Rust oyununa girdiğim gibi bu durum yaşanıyor. Ekran kartım AMD RX 480.

Çözüm
O şekilde oluyorsa başka hocam. GPU görüntü vermeyi kesiyor demek ki. Sonrasında sistemi kapatmak zorunda kalıyorsunuz değil mi? Hatta yeniden başladığında da WattMan ayarları sıfırlandı uyarısı veriyor büyük ihtimalle.

Yok kral, herhangi bir uyarı vermiyor. Diğer arkadaşın bahsettiğine şimdi bakacağım.

WattMan hatası alıyor musunuz? Adrenalin Edition'da bildirimler bölümünde yazar.

Herhangi bir hata almıyorum şimdi açıp baktım ama hiçbir şey görünmüyor..

WattMan hatası alıyor musunuz? Adrenalin Edition'da bildirimler bölümünde yazar.

Şimdi tekrar kapandı bilgisayarım kontrol ettiğimde beklenmeyen bir sistem arızasından dolayı varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi yazıyor.

Ekran kartı ve işlemcinin macununu yeniledim macunlar kurumuştu ve işlemcinin macunu kalitesizdi şu anlık bir sorun görünmüyor çözüldü gibi ilgilenenlere teşekkür ederim.
İşlemci boştayken 35-40 derece arasıydı tüm çekirdekleri oyunu açınca 50 ye çıktı pek izleyemeden de dediğim olay oldu arkadaşlarla discorddaydım ekran gittiğinde 4-5 saniye konuşabiliyorum arkadaşlarımın sesi gelmeye devam ediyor 4-5 saniye sonra benim sesim gitmiyor ama görüntü siyah ekran oluyor tabi DVI no signal yazıyor

İşlemci boştayken 35-40 derece arasıydı tüm çekirdekleri oyunu açınca 50 ye çıktı pek izleyemeden de dediğim olay oldu arkadaşlarla discorddaydım ekran gittiğinde 4-5 saniye konuşabiliyorum arkadaşlarımın sesi gelmeye devam ediyor 4-5 saniye sonra benim sesim gitmiyor ama görüntü siyah ekran oluyor tabi DVI no signal yazıyor
Watmann hatası alıyor musunuz? Adrenalin editionda bildirimler bölümünde yazar.

O şekilde oluyorsa başka hocam. GPU görüntü vermeyi kesiyor demekki. Sonrasında sistemi kapatmak zorunda kalıyorsunuz değil mi? Hatta yeniden başladığında da Wattman ayarları sıfırlandı uyarısı veriyor büyük ihtimalle.

O şekilde oluyorsa başka hocam. GPU görüntü vermeyi kesiyor demek ki. Sonrasında sistemi kapatmak zorunda kalıyorsunuz değil mi? Hatta yeniden başladığında da WattMan ayarları sıfırlandı uyarısı veriyor büyük ihtimalle.

Yok kral, herhangi bir uyarı vermiyor. Diğer arkadaşın bahsettiğine şimdi bakacağım.

Herhangi bir hata almıyorum şimdi açıp baktım ama hiçbir şey görünmüyor..

Şimdi tekrar kapandı bilgisayarım kontrol ettiğimde beklenmeyen bir sistem arızasından dolayı varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi yazıyor.

Ekran kartı ve işlemcinin macununu yeniledim macunlar kurumuştu ve işlemcinin macunu kalitesizdi şu anlık bir sorun görünmüyor çözüldü gibi ilgilenenlere teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı