5900₺ Amazon'dan Bilgisayar Toplama

Efehan Bey

Decapat
Screenshot_4.png

Evet arkadaşlar, garanti meselesini pek umursamadığımdan Amazon üzerinden topladım. Bütçem 1000$ civarında. Ondan dolayı RTX 2060 falan koydum. Sonra bir baktım 200$ vergi istiyor, biraz düşürdüm. Nasıl olmuş?

Aynı RAM'ın RGB'siz hali varsa ve ucuzsa ona yönelin derim. Onun yerine de 2600 için soğutucu alın çünkü stock olanı her anlamda yetersiz kalıyor.

Aynı RAM'ın RGB'siz hali varsa ve ucuzsa ona yönelin derim. Onun yerine de 2600 için soğutucu alın çünkü stock olanı her anlamda yetersiz kalıyor.

1000$ bütçe ile 120mm sıvı soğutma eklemiştim. Şimdi 200$ vergi yüzünden 1 ay ileriye salladım. Şimdi stok soğutucu ile kullanıp 1 ay sonra sıvı soğutucu ile kullanacağım. RGB Ram'e gelirsek 10 dolar için RGB'den vazgeçmek benim için çok mantıksız geliyor. Işıklı mışıklı olmasını istediğimde çoğu parçayı aşırıya kaçmadan RGB seçmeye çalıştım.

1000$ bütçe ile 120mm sıvı soğutma eklemiştim. Şimdi 200$ vergi yüzünden 1 ay ileriye salladım. Şimdi stok soğutucu ile kullanıp 1 ay sonra sıvı soğutucu ile kullanacağım. RGB Ram'e gelirsek 10 dolar için RGB'den vazgeçmek benim için çok mantıksız geliyor. Işıklı mışıklı olmasını istediğimde çoğu parçayı aşırıya kaçmadan RGB seçmeye çalıştım.

Türkiye'de RGB farkı 150-200 lira olduğu için demiştim ama 10$ ise değmeyebilir. 2600'ün stock soğutucusu gerçekten çok kötü, ben kendim 2600x kullanıyorum ve bundan gelen stock daha iyi ama o bile yetersiz kalıyor ve bu sefer sistem stabil çalışamıyor. Yeni ve büyük oyunlarda 10 dakika içinde 70 dereceyi görüyor yani siz düşünün.

Ne tür oyunlar oynadığınızı bilmiyorum ama son olarak 1660 bazen 60FPS altını görebiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vergi dahil değil gibi. Amazon de vergi kesmeden geliyor diye biliyorum 1000 TL'ye denk geliyor ve garantisiz. Türkiye'den garantili bir şekilde 950 TL'ye bile bulunabiliyor.

Öneriniz için teşekkür ederim. Kasayı çıkartınca vergi 200$'dan 50$'a indi.
İşemciyi 2600x yaptım. Vergi ile birlikte 4700₺ tutuyor. 1000₺ gibi bir fiyata çok güzel kasa alabilirim.
Evga markasını pek bilmediğimden psu değiştirmeyi düşünüyorum.
Vergi dahil değil gibi. Amazon de vergi kesmeden geliyor diye biliyorum 1000 TL'ye denk geliyor ve garantisiz. Türkiye'den garantili bir şekilde 950 TL'ye bile bulunabiliyor.

Bir sorum olacaktı. Şimdi elimde 800₺ gibi bir para kaldı. Amazon üzerinden sıvı soğutma öneriniz var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı