5900X alınır mı?

Yurtdışında yaşıyorum. Bir bilgisayar almaya karar verdim. Alacağım bilgisayarın işlemcisi konusunda karar veremedim. Acaba Ryzen 9 5900X alınır mı yoksa daha da bekleyip AM5 çipset ini mi beklemeliyim? Ya da seçimimi Intel tarafından mı kullanmalıyım? Eğer 5. nesli (yani 2021'de çıkacak olan işlemcileri) bekle derseniz. Sizce işlemci çıkış tarihleri ne zaman olacak. Ya da taraflar ara işlemci çıkartacak mı? Çıkartırlarsa AMD tarafı çipset değişikliği yapar mı(zannetmiyorum ama yine de sorayım dedim)

Hangi ülkede yaşıyorsunuz?
5950X bile alınabilir.

Hangi ülkede yaşıyorsunuz?
5950X bile alınabilir.

Ryzen 9 5950X hem fiyat olarak çok pahalı, hem de benim ihtiyacından fazlası. Ama yine de sağ olun.
İş içinse alınır. Oyun için alacaksan gerek yok bence. Alacak bütçen varsa al.
Hem oyun oynayacağım, hemde bazen render alacağım. Ama uzun süre sistemimde değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Bu yüzden bu kadar güçlü bir işlemci seçtim.

Alınır, 5000 serisi daha yeni çıktı zaten.
O zaman seneye çipset değişimi olursa birdaha işlemcimi yükseltemeyeceğim. Gerçi uzun bir süre de değiştirmeyeceğim, ama yükseltmeye açık olması daha avantajlı olmaz mı? Yinede teşekkür ederim.
Beklentileriniz doğrultusunda sizi fazlasıyla tatmin edecek bir işlemcidir. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
Zannedersem teşekkür etmek yerine beğenmek daha doğru oluyor. Daha yeni üye oldum kurallarda öyle yazıyordu. Ama anlamadığım bir şekilde başlık yanlış yazıyordu. Konunun özetiydi ama anlayamadım. O başka bir konuydu. Bunun hakkında bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı