5900X işlemci için anakart tavsiyesi

eddieclacrence

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 5900X işlemcili bir sistem topladım. Anakart tavsiyesi olan var mı? 6300 TL limitim var. Tavsiye Sinerji üzerinden olursa iyi olur teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerjide bu fiyata alabiliyorsun ama Amazon'da indirime düşerse 2.500 TL'ye kadar düştüğü oluyor.

Limitimi sonuna kadar kullanmak istiyorum dersen bu 2 modele bakabilirsiniz. Ama arkadaşların önerdiği modeller de abartılı bir OC yapmayacaksanız gayet yeterli.

Yanlış bilgi
Limitimi sonuna kadar kullanmak istiyorum dersen bu 2 modele bakabilirsiniz. Ama arkadaşların önerdiği modeller de abartılı bir OC yapmayacaksanız gayet yeterli.

Ryzen 5xxx'te overclock yok zaten onun yerine PBO yapıyorsun. Sıradan B550 anakartlarla bile rahatça 5950x'e PBO yapılabiliyor. Overclock açısından şuan piyasadaki en iyi anakart Unify-X Max. Zaten Unify alınca sadece Ram overclock yapıyorsun gene işlemciye değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben de kendi kullandığım ROG X570-E önerecektim.

Yanlış anlamayın ama ben bu anakartı 2200 liraya almıştım zamanında İtopyadan... Piyasa ne olmuş böyle... 🥀

Zaten bu işlemcilere aşırı fazla bir O.C yapılmıyor. PBO falan ayarlasan yeterlidir. PBO içinde en basit B550 bile yeterli oluyor.
Evinde sıvı nitrojen yoksa yani yapabileceğin O.C sınırlı o yüzden O.C için anakarta ekstra para vermeye gerek yok bence.
Ha konu sahibi diyorsa para sıkıntım yok zaten ekran kartı olarak 3090 aldım bu anakartlar alınabilir o zaman.
Ama onun dışında anakarta vereceği parayla işlemciyi 5950X yapsın veya ekran kartında daha iyi bir model tercih etsin daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı