5G Modem tavsiyesi

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar.
Öğrenci evindeyken 5G fiber modemim vardı. Onlarca bilgisayar, telefon, tablet, televizyon bağlanmasına rağmen asla biri diğerine ping yapmıyordu. Şu an aile evime döndüm ve buradaki ADSL internette Superonline'ın verdiği modem bulunmakta. Oyun oynarken herhangi birinin telefonu eline alması, pingi 300-400E çıkartıyor. Bunun için uygun fiyatlı bir modem önerisi yapabilecek olan var mı? Ya da alternatif bir çözümü olan?

Modeminizin 5G değil 5GHz destekli olma ihtimali var mı acaba ?
Pingi en aza indirmek için kablolu ile bağlanmalısınız. Ya da 802.11ac destekli bir ADSL/VDSL modem alın. O zaman 5GHz bandında kullanabilirsiniz.

Modeminizin 5G değil 5GHz destekli olma ihtimali var mı acaba ?
Pingi en aza indirmek için kablolu ile bağlanmalısınız. Ya da 802.11ac destekli bir ADSL/VDSL modem alın. O zaman 5GHz bandında kullanabilirsiniz.
Modem arayüzünde 5G seçeneği yok. Başka nasıl öğrenebilirim bilmiyorum. Huawei HG658 V2 model modem. Kablolu bağlantıda da aynı sorun devam ediyor. Superonline modemi yeni yeniledi üstelik. Siz hangi modemi önerirsiniz?

Modem arayüzünde 5G seçeneği yok. Başka nasıl öğrenebilirim bilmiyorum. Huawei HG658 V2 model modem. Kablolu bağlantıda da aynı sorun devam ediyor. Superonline modemi yeni yeniledi üstelik. Siz hangi modemi önerirsiniz?
Birincisi 5G mi 5GHz mi onu çözelim. Ülkemizde 5G yok şu an 4.5G kullanıyoruz.
İkincisi de 802.11ac desteği olan herhangi bir VDSL modem işinizi görür.
802.11ac VDSL modem yazarsanız zaten bir sürü modem çıkıyor, ben 5GHz desteği olmayan Asus'un bir modelini kullanıyorum bir şikayetim yok. Mümkünse antenleri dışarıda olan bir modem bulun, dahili antenler daha az çekiyor.

Birincisi 5G mi 5GHz mi onu çözelim. Ülkemizde 5G yok şu an 4.5G kullanıyoruz.
İkincisi de 802.11ac desteği olan herhangi bir VDSL modem işinizi görür.
802.11ac VDSL modem yazarsanız zaten bir sürü modem çıkıyor, ben 5GHz desteği olmayan Asus'un bir modelini kullanıyorum bir şikayetim yok. Mümkünse antenleri dışarıda olan bir modem bulun, dahili antenler daha az çekiyor.
Düzelteyim 5GHZ. Wi-Fi aratınca 5G olarak çıktığı için 5G olarak yazmış bulundum.

Geri
Yukarı