5GHz VDSL modem önerisi

eneserdem

Decapat
Selamlar. Modemim, Tenda V300. Şu anda 100Mbps internet bağlantım var. Bilgisayarda LAN kablosu ile bu hızlara yaklaşabiliyorum fakat telefonda Wi-Fi olarak en fazla 30-40MBPS hız alabiliyorum. Biraz araştırdım ve halihazırda kullanmakta olduğum modem V300 Wi-Fi olarak 2.4GHz destekliyormuş. Telefonda da Wi-Fi olarak bilgisayardaki hızı almak için 5GHz bir modem almam gerekiyor doğru mudur? Doğru anladığımı varsayarak, 5GHz ve VDSL altyapı ile uyumlu modem önerebilir misiniz? ASUS marka tercihimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:

NITRO

Decipat
Makaleler
1
Asus AC750. Kendim kullanıyorum VDSL ve 5G desteği var. 1 kez sorun yaşadım, geç bağlanmaya başlamıştı ve en sonunda bozuldu reset bile atılmıyordu. Garantiye gönderdim ürünün yazılımını sıfırlayıp tıkır tıkır çalışır halde geri gönderdiler 1 buçuk hafta içerisinde.

AirJET

Hectopat
KS
E

eneserdem

Decapat
Attığım modemi almanızı öneririm ASUS modemlerin yazılımsal olarak çok sorunları oluyor ve eğer attığım modemi incelemek isterseniz attığım linklerden özelliklerine bakabilirsiniz
Modem:Keenetic Extra DSL AC1200 Whole Home Wi-Fi Kablosuz Fiyatı
Ana konu:KEENETIC Extra Dsl Modem ve Keenetic Air-Mesh Router [ANA KONU ] ( İnceleme, Özellikler , Openwrt ) » Sayfa 1 - 46
İnceleme Videosu:

Merhaba hocam, ben zaten yazılımı diğer modemlete göre daha gelişmiş olduğu için ASUS markasını seçmek istiyorum fakat yazılımsal ne gibi sorunlar çıkabilir ki?

Yukarı