5V 5050 şerit LED fanlardan gelen D-RGB'ye bağlanır mı?

Batina

Kilopat
TV için aldığım ambiyans LED'ler fazla uzun gelince birazını kestim. Şu an anakartın 12 volt LED şeritine bağlı ve MSI ile kontrol ediyorum ancak merak ettiğim bu LED şeriti kasanın önündeki D-RGB fanlardan gelen D-RGB bağlantısına bağlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttaki 4 pinli LED portuna bağlıysa 12V RGB portu oluyor. DRGB ise ARGB dönüştürücüler vasıtasıyla ARGB'ye de çevrilebilen 3 pin 5V gücünde bir giriş tipidir. Bu giriş tipine 12V bağlayamazsın, uyumsuzdur.

Anakarttaki 4 pinli LED portuna bağlıysa 12V RGB portu oluyor. DRGB ise ARGB dönüştürücüler vasıtasıyla ARGB'ye de çevrilebilen 3 pin 5V gücünde bir giriş tipidir. Bu giriş tipine 12V bağlayamazsın, uyumsuzdur.
G360A kasam var ve ışıklı fanlara sahip bu fanlardan çıkan bir kablo ekstra RGB bağlamak için anladığım kadarıyla. 1 tane erkek bir tane dişi RGB bağlantısı var. Anakartım uymadığı için anakartıma bağlayamadım ve bu yüzden fanları kasanın kendi üzerinden kontrol ediyorum.

LED şerit ise 5V buna rağmen anakartın 12V çıkışına takınca problem olmadan yanıyor. Bir arkadaş biraz fazla ısınır şiddetini kısabilirsiniz demişti. Ben de biraz koyu tonlu renklerde kullanıyorum böylece biraz kısık ışık oluyor.

LED şerit 4 pin çıkışlı ve 5V. Yani LED de 5V Kasanın fanlarından gelen RGB bağlantı da 5V. Bu ikisini uyarlamam mümkün değil mi?

Aldığım LED şerit.

Screenshot_34.jpg

LED şerit 4 pin çıkışlı ve 5V. Yani LED de 5V Kasanın fanlarından gelen RGB bağlantı da 5V. Bu ikisini uyarlamam mümkün değil mi?
Pin layoutunu görmem lazım.

Pin layoutunu görmem lazım.
Anladım şimdi olmuyormuş.

GND DATA ve 5V diye 3 çıkışı varmış. Bendeki LED'de ise V+ G-R-B şeklinde.

Geri
Yukarı