7800x3D sistem için anakart ve ekran kartı tavsiyesi

vis2or

Zeptopat
Daha fazla  
merhaba arkadaşlar, sistem topluyorum elimde ssd ve sıvı soğutucu hali hazırda olduğu için hazır sistem almak yerine tek tek aliyorum(indirim kovalayarak) . an itibariyle anakart ve ekran kartı kaldı. Bu kasa, sıvı soğutucuya ve ramlere göre uygun anakart tavsiyesi ve sistem hakkında önerilerinizi bekliyorum. B serisi mi yoksa X serisi bi anakart mı almaliyim? Sıvı soğutucu diğer soğutuculara göre biraz daha kalın vs anakart ve ramlerle problem cıkarmaz umarım aldığım kasa. Ekran kartına hala karar vermedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240430_000050_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20240430_000050_Samsung Notes.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, sistem topluyorum elimde SSD ve sıvı soğutucu halihazırda olduğu için hazır sistem almak yerine tek tek aliyorum (indirim kovalayarak). An itibarıyla anakart ve ekran kartı kaldı. Bu kasa, sıvı soğutucuya ve RAM'lere göre uygun anakart tavsiyesi ve sistem hakkında önerilerinizi bekliyorum. B serisi mi yoksa X serisi bir anakart mı almalıyım? Sıvı soğutucu diğer soğutuculara göre biraz daha kalın vs anakart ve RAM'lerle problem cıkarmaz umarım aldığım kasa. Ekran kartına hala karar vermedim.

Eki Görüntüle 667925
RTX 4070 Ti Super ya da üstü bir kart tercih etmeni öneririm anakart olarak da MSI B650 GAMING PLUS WIFI alabilirsin.

RTX 4070 Ti Super ya da üstü bir kart tercih etmeni öneririm anakart olarak da MSI B650 GAMING PLUS WIFI alabilirsin.
sistem özellikleri yanliş yüklendi şimdi değiştirdim kontrol edebilir misiniz. bir de kasa hakkında bilginiz var mı, anakart seçiminden sonra elimde olan arctis sıvı soğutucu ile sıkıntı çıkarır mı yani ramlere ya da anakartın soğutma bloklarına değer mi

Yeni konular

Geri
Yukarı