5V taşınabilir HDD nasıl çalıştırılır?

MrLucky

Centipat
Daha fazla  
Elimde Taşınabilir HDD'den sökmüş olduğum 1 TB'lik 5Vluk HDD var. Bunu kasama takmak istiyorum fakat kasamdaki HDD güç çıkışı 12V. Ben bu HDD'yi nasıl çalıştırabilirim?

taşınabilir HHD ise 2,5 inçtir. Ve genelde voltajları standart olup PSU'nun Sata güç kablosuna takılarka çalıştırılabilir. Bir de Sata data kablosuyla da anakartınıza bağlayıp kullanın. Ben de eski laptop veya taşınabilir HDD'leri kasamda böyle kullanıyorum.

Taşınabilir HDD ise 2,5 inçtir. Ve genelde voltajları standart olup PSU'nun SATA güç kablosuna takılarka çalıştırılabilir. Bir de SATA data kablosuyla da anakartınıza bağlayıp kullanın. Ben de eski laptop veya taşınabilir HDD'leri kasamda böyle kullanıyorum.

Evet 2,5 inç HDD'nin üstünde 5V yazıyorç benim bildigime göre bilgisayarın içindeki HDD güç soketi 12V ama sıkıntı olur mu emin olamadım

taşınabilir HHD ise 2,5 inçtir. Ve genelde voltajları standart olup PSU'nun Sata güç kablosuna takılarka çalıştırılabilir. Bir de Sata data kablosuyla da anakartınıza bağlayıp kullanın. Ben de eski laptop veya taşınabilir HDD'leri kasamda böyle kullanıyorum.
?

@KafadanKontak

Son düzenleme:
Yani Sata kablosu sorun yaratmıyor. Modüler PSU da SATA kablolarını doğru yere taktıktan sonra sorun yok. Modüler olmasa da eğer boşta Sata güç kablon varsa direkt takıp kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı