6.000-7.000 TL Sistem Tavsiyesi

Gerçketen 5600 XT'nin RTX 2060'dan daha iyi olduğunu düşündünüz mü? Gerçekten düşünmüşseniz dediğiniz şey çok ama çok saçma. RTX 2060 RX 5600XT'den daha iyidir. İyi sosyaller:D.
5600XT yeni aldığı BIOS güncellemesi ile 2060'ın önüne geçti. Teknoloji haberlerini inceleyen biri olarak denk gelmemiştim hiç haberine. Geçenlerde bir arkadaş bunun hakkında bir konu açtığında ilk başta yoktur öyle şey VBIOS update falan dedim ama cidden varmış. Sizde araştırısanız bu BIOS güncellemesi ile önüne geçtiğini fark edersiniz. Size de iyi sosyaller. :)

5600XT yeni aldığı BIOS güncellemesi ile 2060'ın önüne geçti. Teknoloji haberlerini inceleyen biri olarak denk gelmemiştim hiç haberine. Geçenlerde bir arkadaş bunun hakkında bir konu açtığında ilk başta yoktur öyle şey VBIOS Update falan dedim ama cidden varmış. Sizde araştırısanız bu BIOS güncellemesi ile önüne geçtiğini fark edersiniz. Size de iyi sosyaller. :)

Hayır. Verdiğiniz bilgi yanlış. RTX 2060 RX 5600XT'den daha iyi bir ekran kartıdır. İyi sosyaller:D.

Hayır. Verdiğiniz bilgi yanlış. RTX 2060 RX 5600XT'den daha iyi bir ekran kartıdır. İyi sosyaller:D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradaki saçma fiyat farkına ve son güncelleme ile gelen performans artışına bakılacak olursa rx 5600 xt gayet makul ve yer yer daha iyi performans veren bir kart. İyi sosyaller.

Herhangi bir neden belirtmeden daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bu tamamen fanboyluk. Gelen BIOS update ile 5600XT 2060'ın önüne geçtiği için tüm 2060 kartlar 50 Dolar ucuzladı. Çünkü hem 2060 daha pahalıydı hem de 5600XT'nin gölgesinde kalacaktı. Bana kesinlikle FPS testi vs. atmayın. Çünkü gerçek değerler olmayacaklar. Atarsanız da 2-3 video inceleyip aradaki farkı bularak kolayca tezinizi çürütebilirim. Asla FPS testi videolarına güvenmeyin!

Herhangi bir neden belirtmeden daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bu tamamen fanboyluk. Gelen BIOS update ile 5600XT 2060'ın önüne geçtiği için tüm 2060 kartlar 50 Dolar ucuzladı. Çünkü hem 2060 daha pahalıydı hem de 5600XT'nin gölgesinde kalacaktı. Bana kesinlikle FPS testi vs. atmayın. Çünkü gerçek değerler olmayacaklar. Atarsanız da 2-3 video inceleyip aradaki farkı bularak kolayca tezinizi çürütebilirim. Asla FPS testi videolarına güvenmeyin!
Ağa herkesin bir egosu şişik. Pişman ettiniz beni. Tavsiye istediğime.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradaki saçma fiyat farkına ve son güncelleme ile gelen performans artışına bakılacak olursa rx 5600 xt gayet makul ve yer yer daha iyi performans veren bir kart. İyi sosyaller.
Ayrıca bu videoda kesinlikle RTSS çalışmıyor ve değerler mahalle esnafının "Hallederiz abi." demesi gibi yazılmış. Ama öyle olsa bile adam 5700 takıp 5600XT testi diyebilir. Zamanında 2-3 kere çok bilindik FPS testi kanallarının RX570 testi diye RX580 testi yaptığını ayar ekranında ki sistem bilgilerinden gördük.
Ağa herkesin bir egosu şişik. Pişman ettiniz beni. Tavsiye istediğime.
Kardeşim Sosyal'de konu açıyorsan her zaman muhalefet fanboylar olur. Biz sana burada yardım ederken arkadaş gelmiş RTX 2060 daha iyi diyor. Evet bazı oyunlarda iyi olabilir ama 5600XT'nin performansı daha ağır basıyor vBIOS güncellemesi ile. Böyle bir sürü yanlış bilgilendiren insan var sitede. Ben kesinlikle ne AMD ne Nvidia ne de İntel fanboyuyum. 5500XT'yi kimseye önermem çünkü daha ucuza daha iyisi olan 1650S var. 9400F önermem ama dar bütçe için 9100F iyidir. Burası bir forum ve önemli olan doğru bilgi ve yardımlaşma.

Dostum merhaba,

RTX2060'lı sistem:
İşlemci R5 3600,
Ekrankartı Gigabyte RTX 2060 OC
SSD ( keyfe göre değişebilirsin "Kingston")
Kasa ranker cygnus ( ön Full mesh )
Bu şekilde geliştirmeleri yaptığın takdirde fiyatı 6667 TL yapıyor. Linki hemen aşağıya bırakıyorum.

7K bütçeniz var ise 2060SUPERli sistem de var;
SSD'yi 8 lira fark ile SX8200 PRO yapmanız önerilir.
7bin bandındaysan bunu da alabilirsin.

Herhangi bir neden belirtmeden daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bu tamamen fanboyluk. Gelen BIOS Update ile 5600XT 2060'ın önüne geçtiği için tüm 2060 kartlar 50 dolar ucuzladı. Çünkü hem 2060 daha pahalıydı hem de 5600XT'nin gölgesinde kalacaktı. Bana kesinlikle FPS testi vs. atmayın. Çünkü gerçek değerler olmayacaklar. Atarsanız da 2-3 video inceleyip aradaki farkı bularak kolayca tezinizi çürütebilirim. Asla FPS testi videolarına güvenmeyin!

Çünkü RTX 2060'ın RX 5600 XT'den daha iyi olduğunu biliyorsun ve FPS testi istemiyorsun. Evet her şey FPS değil ama arkadaş oyun için alıyorsa RTX 2060 almalıdır. İyi sosyaller:D.

Çünkü RTX 2060'ın RX 5600 XT'den daha iyi olduğunu biliyorsun ve FPS testi istemiyorsun. Evet her şey FPS değil ama arkadaş oyun için alıyorsa RTX 2060 almalıdır. İyi sosyaller:D.
Önceden kullandığım 1070 Ti rakibi Vega 56 bile 2060'tan iyi olduğu için şüphe ederim şahsen 2060 performansından. Dilersen FPS testi atabilirsin. Seve seve çürütürüm o test videosunu.

Önceden kullandığım 1070 Ti rakibi Vega 56 bile 2060'tan iyi olduğu için şüphe ederim şahsen 2060 performansından. Dilersen FPS testi atabilirsin. Seve seve çürütürüm o test videosunu.

Tamam kardeşim. Zaten atsam bile sen saçma sapan şeylerden bakın ben çürüttüm diyeceksin. RTX 2060 RX 5600 XT'den daha iyidir. Konu kapanmıştır. İyi sosyaller:D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı