6.000 TL APU Sistem Önerisi

@EREN SATAR Ekran kartını da eklediğimde fiyat 7.000 TL'ye doğru yaklaşıyor, biraz fazla bütçeme göre açıkcası. Ek olarak sadece 250GB SSD yetmez diye düşünüyorum yanına birde HDD alırım. HDD ile birlikte 7.000 TL oluyor dediğim gibi fiyat aşıyor maalesef.
Hazır sistemleri sıcak bakmıyorum, teşekkürler.

@EREN SATAR Ekran kartını da eklediğimde fiyat 7.000 TL'ye doğru yaklaşıyor, biraz fazla bütçeme göre açıkçası. Ek olarak sadece 250GB SSD yetmez diye düşünüyorum yanına bir de HDD alırım. HDD ile birlikte 7.000 TL oluyor dediğim gibi fiyat aşıyor maalesef.

Hazır sistemleri sıcak bakmıyorum, teşekkürler.

Tavsiyem biraz daha beklemeniz ayrıca güzel hazır sistemler oluyor o fiyatlara.

Hocam o paraya R3 3100 alınmaz 1, 2.si hazır sistem alırsanız o fiyatlara yer yer 1660S'li sistemler bile geliyorlar tek tek toplamayın Sinerji, İtopya, gaming.gen.tr,ince hesap bu sitelerde hazır sistem kovalayın.

Herkese iyi, sağlıklı günler. Başlıkta da belirttiğim gibi, 6.000 TL'ye APU bir sistem toplamak istiyorum. Ağır oyunlar oynamıyor, sevmem de. Genelde orta düzey oyunlarla bilgisayarda zaman geçiriyorum. İleride ekran kartı takabilirim.

İstediğim özellikler:
RAM: 16(2x8) GB, minimum 3000MHz.
SSD: 250 GB.
HDD: 500 GB.
Kasa: darkFlash aquarius LED fanlı ATX, güzel görünüyor hem görüntü olarak hem fanlar olarak.

Yarım yıl önce APU bir sistem toplamıştım şu an piyasayı tam bilmiyorum. Ryzen 5 3400G, B450M S2H v2'li bir sistemdi. Alta spoilere ekliyorum, yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Bu işlemciyi seçmemin sebebi sizin işlemciniz 3000MHz RAM desteklerken bu 3200MHz destekliyor sadece grafik birimi biraz düşük oda en kaliteli oynayaileceğiniz oyunda 5-6 FPS civarı fark eder ama RAM ile denk gelir aynı FPS'ye.
B550 bir anakart seçtim sisteminiz ileriye dönük olsun diye
Kingston'un HyperX Fury RAM'leri var arkadaşım kullanıyor memnun 8×2
Samsung'un sizi uzun süreler götürecek M.2 SSD.
1TB HDD.
Benim önereceğim kasa bu olur.
PSU.

PSU patlamaya hazır bir bomba gibi görünüyor :D

Tek tek toplayacağı için başka öneri sunamadim.
Bana kalırsa da hazır sistemler çok daha mantıklı zaten.

Haklısınız ancak gene de tek tek alacak olsa bile 1.400TL R3 3100 gibi bir işlemciye verilmez parasının yarısını bile anca hak ediyor o işlemci. 10100F in rakibi olan bir işlemci ve 1.400TL gibi komik bir fiyat var şu an. 10100F veya 10400F + B460 bir anakart alabilir.

Bu işlemciyi seçmemin sebebi sizin işlemciniz 3000MHz RAM desteklerken bu 3200MHz destekliyor sadece grafik birimi biraz düşük oda en kaliteli oynayaileceğiniz oyunda 5-6 FPS civarı fark eder ama RAM ile denk gelir aynı FPS'ye.
B550 bir anakart seçtim sisteminiz ileriye dönük olsun diye.
1TB HDD.
PSU.

Hocam alın geçin tadından yenmez hazır sistem istemiyorsanız

Bunu da düşünün derim HP kendini belli eden bir marka.

B550 bir anakart seçtim sisteminiz ileriye dönük olsun diye.
1TB HDD.
PSU.

High Power marka PSU'lar kaliteli ürünlerdir patlamaya hazır gibi tabirler boş yorumdur.

Geri
Yukarı