6.000 TL işlemci önerisi

Dragon_7

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemime baştan aşağı bir yenileme yapıyorum, en son kasa ve işlemci kaldı. Elimde i5 9400F işlemci var. Yenisi ile değişmek istiyorum ama ne alsam bilemedim. i7 12 serisi çok pahalı ve yeni anakart gerekecek sanırım. Eski anakart çöp olsun istemiyorum. 1151 pin hangi işlemci var? Performansı gözle görecek kadar artsın istiyorum. 1151 pinde çok seçenek yok ise anakart da değişirim gerekirse. 5 6K verebilirim işlemciye maksimum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd konusunda biraz çekinceliyim ısınmasından değil ama tam bir güvenim yok. Performansları gayet iyi ama sizce intel deli rakibi nedir aradaki fiyat farkında hangisi daha uygun ve daha iyi?

1151 Pin'e yatırım yapmayın bu paraya B550 DS3H ve R5 5600 alabilirsiniz.
Aslında ilk 9600k alıp overclock yapacaktım. Fakat o da günü kurtarmak gibi bişey olacaktı uzun vadeli değildi. Mecbur anakart değiştireceğim.

Boşuna zamanını harcama 5600+B550 anakart al yanına da kasanın ölçülerini kontrol ederek kule tipi soğutucu al(bunlardan birini) ID-Cooling SE-214-XT - ID-Cooling SE-224-XT - Arctic Freezer 34 e-sports Duo.

Boşuna zamanını harcama 5600+B550 anakart al yanına da kasanın ölçülerini kontrol ederek kule tipi soğutucu al(bunlardan birini) ID-Cooling SE-214-XT - ID-Cooling SE-224-XT - Arctic Freezer 34 e-sports Duo.
Kule tipi soğutucum var yeni kasa da soğutucuyu destekliyor. Am4 e uyumlu ayrıca. 5700 nasıldır sizce? 5600 e baktım da çok fark var diyorlar i5 ile ama bazı sitelerde i5 in puanı daha yüksek. Arada kaldım.

Amd konusunda biraz çekinceliyim ısınmasından değil ama tam bir güvenim yok. Performansları gayet iyi ama sizce intel deli rakibi nedir aradaki fiyat farkında hangisi daha uygun ve daha iyi?

Aslında ilk 9600k alıp overclock yapacaktım. Fakat o da günü kurtarmak gibi bişey olacaktı uzun vadeli değildi. Mecbur anakart değiştireceğim.
5600 12400f ile yarışıyor dediğim ikili bu bütçedeki en mantıklı ikili.

Yeni konular

Geri
Yukarı