6.000 TL'ye kadar oyuncu koltuğu önerisi

@FreeShah hocam zio icin de uzun sure oturunce rahat degil diolar. Ben hawki en basta eledim zaten. Dün mediamarkt gittim hp omen denedim çok rahat ama boyun yastigi benim ensemin altinda kaliyor ve omuzluklar omzuma vuruyor o yuzden almayacagim. Bugun xdrive ve exvega şubelerinde deneme yapicam hangisi rahat gelirse onu sipariş gececem. Unutmadan, ikea marcusa da bugun ugramaya calisacagim. Xdrive firtina, exvega Andromeda, marcus arasinda tercih yapicam. Tuzladaysaniz aslinda sadece marmaray ile exvega ve xdrive subelerine kolayca gidebilirsiniz bence deneyin derim. Xmaxi de bugun iadeye yolladim şubeden, hic açmadım.

Bakirkoyde zio da varmiş. Ben dort markayi da deneyip buraya yazacağım. Uzun vade kullanimlarini da artik yorumlara bakarak karar verirsiniz. Mecbur acele etmekte fayda var yeni yila girince asgari ucret zammindan sonra her şey iki katina çikar bence

@FreeShah hocam zio icin de uzun sure oturunce rahat degil diolar. Ben hawki en basta eledim zaten. Dün mediamarkt gittim hp omen denedim çok rahat ama boyun yastigi benim ensemin altinda kaliyor ve omuzluklar omzuma vuruyor o yuzden almayacagim. Bugun xdrive ve exvega şubelerinde deneme yapicam hangisi rahat gelirse onu sipariş gececem. Unutmadan, ikea marcusa da bugun ugramaya calisacagim. Xdrive firtina, exvega Andromeda, marcus arasinda tercih yapicam. Tuzladaysaniz aslinda sadece marmaray ile exvega ve xdrive subelerine kolayca gidebilirsiniz bence deneyin derim. Xmaxi de bugun iadeye yolladim şubeden, hic açmadım.

Bakirkoyde zio da varmiş. Ben dort markayi da deneyip buraya yazacağım. Uzun vade kullanimlarini da artik yorumlara bakarak karar verirsiniz. Mecbur acele etmekte fayda var yeni yila girince asgari ucret zammindan sonra her şey iki katina çikar bence
Köpekle Marmaray yasak hocam. Köpek yalnız kalamadığı için benim mobilitem inanılmaz kısıtlandı. Hayvan ağır bir hastalık atlattı, uzun hikaye. Bırakamıyorum yani maalesef. ancak haftasonu hatunu da alıp arabayla gezmek lazım. Çok gözüm kesmiyor. Memleketin mutsuzluğundan mı yoksa yaşımdan mı bilmiyorum ama enerjim yok valla. Zio için bunu duyduğuma üzüldüm. Vico ekletip alabilirim yine de denemek için. İkea kullandım daha önce rahattı yalan yok ama böyle yatar pozisyon alamam ben onlarda. Hep düşecek gibi hissediyodum kullanırken. XDrive'da boyuma rağmen bağdaş kuruyorum. Asgari ücrette büyük bir zam beklemiyorum ona rağmen yine de zamlar kaçınılmaz. Çünkü ek vergiler gelecekmiş halk için. Tabana yayacağız vergiyi dedikleri taban biziz. Zenginler kazanırken bir köleleşeceğiz gibi görünüyor. Neyse şimdi istemeden politikaya girmeyeyim. Ama zam gelecek belli. Valla ne alacağımızı şaşırdık. Her şeye de para yetmiyor. Bu arada ben Kriznoe ve konusunu göz ardı ettim. Ben Exvega'nın reklam olduğunu düşünüyorum ve o kadar olumsuz yorum okudum ki Xdirve ve Hawk firma olarak kesinlikle 10 adım önündedir. Alırken bunu düşün.

Son düzenleme:
@FreeShah hocam bugun marcus ve zioyu deneme firsatim oldu, xdrive yarin deneyecegim. Marcus için diyebileceklerim, gemel olarak rahat oturma yeri rahat fakat bel destegi olarak kumaş çekilmiş ve beni aşiri rahatsiz etti, bide kol koyma yerlerini silikon gibi bie maddeden yapmişlar kolunu koydun mu yapişiyor kaydiramiyosun acitiyor bu benim için eksi.
Zio fabric içinse: oturma yeri visco eklendigi halde markus kadar rahat degil, yeni sertlik ve yumuşaklik arasinda. Onun dişinda gayet güzel bel destegi olsun ve rahat, ama boyun destegi sert geldi bana bide ensemin altinda kaldı ama yukari kadiriliyor.
Çalişan eleman bana yeni cikacak modeli de gosterdi onu da deneme firsatim oldu "Maxi venom"muş ismi, şuan bayiden satişi varmiş fakat internet satişi bir aya gelirmiş. Hocam bu maxi modeli ben aşiri sevdim tam bence sizin de istediğiniz koltuk. Boyun desteği olsun bel destegi olsun aşiri ama aşiri rahat cuk diye oturdu. Oturma yeri ekstrra rahat, oturdugum gibi icine göçtüm. Tam kral koltuğu. İleri geri hafif sallanmasi vardi onun da mekanizmadaki boşluktan kaynaklandığını soyledi çalişan(fabricte bu soeun yok dimdik sapsaglam duruyor). İnternet satışı düştüğünde bu modeli almayi düşünüyorum çünkü çok iyiydi. Xdriveda bunun gibi bir rahatlik bulamazsam kesin zio maxi venom alacagim. Gercekten yataktan hicbir farki yok maxi venomun, kafayi koyar uyurum.

Bu arada omeni eklemeyi unutmuşum. Omeni zaten bence direkt eleyin, koltgun yapisi omuzlara vuruyor, boyun destegi sert, deri. Bitek bel minderi çok iyi.

Son düzenleme:
@FreeShah hocam bugun marcus ve zioyu deneme firsatim oldu, xdrive yarin deneyecegim. Marcus için diyebileceklerim, gemel olarak rahat oturma yeri rahat fakat bel destegi olarak kumaş çekilmiş ve beni aşiri rahatsiz etti, bide kol koyma yerlerini silikon gibi bie maddeden yapmişlar kolunu koydun mu yapişiyor kaydiramiyosun acitiyor bu benim için eksi.
Zio fabric içinse: oturma yeri visco eklendigi halde markus kadar rahat degil, yeni sertlik ve yumuşaklik arasinda. Onun dişinda gayet güzel bel destegi olsun ve rahat, ama boyun destegi sert geldi bana bide ensemin altinda kaldı ama yukari kadiriliyor.
Çalişan eleman bana yeni cikacak modeli de gosterdi onu da deneme firsatim oldu "Maxi venom"muş ismi, şuan bayiden satişi varmiş fakat internet satişi bir aya gelirmiş. Hocam bu maxi modeli ben aşiri sevdim tam bence sizin de istediğiniz koltuk. Boyun desteği olsun bel destegi olsun aşiri ama aşiri rahat cuk diye oturdu. Oturma yeri ekstrra rahat, oturdugum gibi icine göçtüm. Tam kral koltuğu. İleri geri hafif sallanmasi vardi onun da mekanizmadaki boşluktan kaynaklandığını soyledi çalişan(fabricte bu soeun yok dimdik sapsaglam duruyor). İnternet satışı düştüğünde bu modeli almayi düşünüyorum çünkü çok iyiydi. Xdriveda bunun gibi bir rahatlik bulamazsam kesin zio maxi venom alacagim. Gercekten yataktan hicbir farki yok maxi venomun, kafayi koyar uyurum.

Bu arada omeni eklemeyi unutmuşum. Omeni zaten bence direkt eleyin, koltgun yapisi omuzlara vuruyor, boyun destegi sert, deri. Bitek bel minderi çok iyi.
Çok teşekkürler. Eğer anlattığınız gibiyse ben de bir gidip bakmaya çalışayım. Bayağı iyi geliyor kulağa. Acaba şu sünger kısmını neden daha kaliteli seçenekler sunarak yapmıyorlar. İkea'da kollar değil de sırtın çok yumuşak olması beni rahatsız ediyordu. Direkt Markus modeli miydi emin değilim. Çalıştığım ofise almıştık. Fiyatı ne kadar bu arada hocam yeni Zio koltuğun. Bir de neden interneti beklemeye karar verdiniz. Müşteri hizmetleri konusundan ötürü mü?

Hocam markus degil farklidir o, markusun sirti yumuşak degildi. Sert ama esnekti. Yeni zio için fiyat 8bin tl dedi, zsten fabrici ozelleştirince de ayni fiyata geliyor. İnterneti beklemeye karar verdim çünkü internetten almak daha iyi olur diye dusundum bir de neyi ekledigimi neyi çikardigimi gorebilirim hem :) magazadan siparişe 200-300tl de indirim yapiyoruz dediler bu arada. Siteden özelliklerini iyice inceleyip almak daha mantikli bence.

Marmaray + otobus yaptim direkt ulaştim şubeye. İmkaniniz olursa gidip gormenizi oneiririm maxi venomu.

Hocam bu arada guncelleme yapiyorum. Zio ile iletişime gecip ne zaman internet satişina düşeceğini sordum. Bana yanliş bilgi verilmiş şubede, oyle bir model yokmuş. Benim deneyimledigim sandalye de venom gaming XL modeliymiş. Yani sonuç olarak sanirsam XL model normal modele nazaran aşiri rahat. 180 ustu kisiler için onermisler ama ben 175 oldugum halde XL model çok daha iyi oldu bana :D

Yani kisaca, fabric alcaksaniz da XL model tercih edin

Son düzenleme:
Xl olanın anladığım kadarıyla süngeri de daha kalın doğru mu? Bunu alabilirim mantıklı geldi aslında..Fiyatı da iyiymiş. Xdrive sonrası da günceller misin yorumlarını sana zahmet. Ben de dün biraz senin yazından sonra baktım ama Zio sitesi çok kötü. Kaç model var hangisi ne kadar tek tek özelleştirmeden anlayabileceğim bir sayfa yok mesela. Zio sanırım kurumsallık olarak zayıf. Warrior ve Zio aynı marka. Kalite aynı diyorlar. Warrior modelleri daha belirgin mesela.

Xl olanın anladığım kadarıyla süngeri de daha kalın doğru mu? Bunu alabilirim mantıklı geldi aslında..Fiyatı da iyiymiş. Xdrive sonrası da günceller misin yorumlarını sana zahmet. Ben de dün biraz senin yazından sonra baktım ama Zio sitesi çok kötü. Kaç model var hangisi ne kadar tek tek özelleştirmeden anlayabileceğim bir sayfa yok mesela. Zio sanırım kurumsallık olarak zayıf. Warrior ve Zio aynı marka. Kalite aynı diyorlar. Warrior modelleri daha belirgin mesela.
Evet XL olan zaten boyut karsilastirmasinda da var daha kalin ve haliyle çok daha yumusak(visco dahil). Xdrive için yoldaym suan yarim saate guncellerim. Warrior da ziodan çikiyormus, warrior modelleri cok daha çeşitli dedi zioya gore. Benim deneyimledigim zio venom gaming XL modeliydi, venom fabric XL yapinca da ayni konfora ulaşilcagini düşünüyorum. Fabric ve gamijg model arasinda ne fark var bilmiyorum ama.

Xdrive fırtına modelini hiç beğenmedim oturma yeri sert geldi bana. Atak ve altay modellerini denedim onların süngeri daha iyiydi. Fakat bunlarin da bel yastigi yukari aşagi kaymiyordu sanirsam. Çalişan arkadaş çok atarlı ve saldirgan bi modda olduğu için fazla soru soramadim ve düzgün bakamadim. Ben muhtemelen zio alacağım XL modelin rahatliğini hicbi koltukta bulamadim. Xdrive anka modeli var onu da deneyecektim ama yeni uretim olduğu için henüz bayilere gelmemiş(denedigim xl zio ile ayni görünüyor) bir iki haftaya bayilere gelir dedi. Xdrive anka ve zio venom fabric XL model arasinda tercih yapacagim gibi duruyor.

Son düzenleme:
Evet XL olan zaten boyut karsilastirmasinda da var daha kalin ve haliyle çok daha yumusak(visco dahil). Xdrive için yoldaym suan yarim saate guncellerim. Warrior da ziodan çikiyormus, warrior modelleri cok daha çeşitli dedi zioya gore. Benim deneyimledigim zio venom gaming XL modeliydi, venom fabric XL yapinca da ayni konfora ulaşilcagini düşünüyorum. Fabric ve gamijg model arasinda ne fark var bilmiyorum ama.

Xdrive fırtına modelini hiç beğenmedim oturma yeri sert geldi bana. Atak ve altay modellerini denedim onların süngeri daha iyiydi. Fakat bunlarin da bel yastigi yukari aşagi kaymiyordu sanirsam. Çalişan arkadaş çok atarlı ve saldirgan bi modda olduğu için fazla soru soramadim ve düzgün bakamadim. Ben muhtemelen zio alacağım XL modelin rahatliğini hicbi koltukta bulamadim. Xdrive anka modeli var onu da deneyecektim ama yeni uretim olduğu için henüz bayilere gelmemiş(denedigim xl zio ile ayni görünüyor) bir iki haftaya bayilere gelir dedi. Xdrive anka ve zio venom fabric XL model arasinda tercih yapacagim gibi duruyor.
Memleketimiz neşe ve huzur yuvası olduğu için hâliyle çalışanlar da öyle. Yani çok kızıyorum tavırlı esnaf ve çalışanlara. Herkes çok fazla çalışıp az para alıyor diye sonra üzülüyorum bir şey de demiyorum çoğu zaman. Ama siz kaç saat yol gittiniz ve xDrive hayal kırıklığı olmuş. Ben de Zio ve Warrior bakayım. Warior için Scorpion daha önce dikkatimi çekmişti ama bende XL bir şey alabilirim. Dün kendi koltuğumu yağladım bisiklet zincir yağı ile. Hafif gıcırtı çıkmıştı gitti. Mekanik hala taş gibi ama konfor asla yüksek değil. Sağlam koltuk varken bu duruma düşmek de üzüyor.. Acele etmek o yüzden istemedim. Sanki benzer şeyler olacak gibi.. Zio ile ilgili yorum az. Orada da beni düşündüren şey müşteri hizmetleri konusundaki şikayetler. Ama şu an en iyi opsiyon gibi.

T

Tam geçen hafta zio kargom geldi yeni model çıkacağını duymak üzdü biraz. Ben 15 yıldır salon sandalyesinde oturduğumdan çok memnunum şu anda visco eklettim ben de evet ona rağmen sert baya ama beni rahatsız etmiyor. Bir de ped aldım da onu kardeşime verdim şimdilik deneyemedim o da biraz daha yumuşatır diye düşünüyorum. Oturma yerinin sertliği dışında ben kalitesini ve verdiği güveni çok sevdim ama bazı parçaları plastik yapmasalardı(ayak tutacağının çoğu yeri demir ama küçük bir parçası plastik mesela o kırılsa yenisini istemem gerekecek). Bunlar dışında sallanma olsun boşluk olsun hiçbir şey yok şu anlık, yine de dikkatli kullanmaya çalışacağım ama baya sağlam hissettiriyor(180 derece olanı almıştım yarasa değil) Kokusu da yeni araba gibi idi 1 haftadır, bazı markalara kötü kokuyor falan demişlerdi korkmuştum gayet güzel şu anlık.

İstanbul içi 1 haftaya yakın ya da daha az zamanda geldi bu arada ama çok bir özelleştirme yapmamıştım visco + ayak + 180derece falan.

Şimdi bir bakayım dedimde koltuk fiyatları çok saçma yerlere gitmiş geri ödemesiyle 2500 TL'ye aldığım MSI koltuk şu an 20k üzeri gözüküyor Akakçe'de.
Exvega almayın. xDrive olabilir hawk olabilir o bütcelere.

Yeni konular

Geri
Yukarı