6+2 pini birleştirmeden ekran kartına takmak işe yarar mı?

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Güç kaynağından gelen 6+2 pini ekran kartının slotuna klipsleri takmadan kendi elimle bizzat birleştirerek, sıkarak taktım. Bu sorun yaratır mı, ekran kartına güç gider mi böyle? Yoksa direkt klipsleri önce birleştirip öyle mi takmam gerekiyordu? Çünkü ben direkt birleştirmeden taktım, yan yana sıkarak. Ayrıca o çıt sesi de geldi.

Güç kaynağından gelen 6+2 PIN'i ekran kartının slotuna klipsleri takmadan kendi elimle bizzat birleştirerek, sıkarak taktım. Bu sorun yaratır mı, ekran kartına güç gider mi böyle? Yoksa direkt klipsleri önce birleştirip öyle mi takmam gerekiyordu? Çünkü ben direkt birleştirmeden taktım, yan yana sıkarak. Ayrıca o çıt sesi de geldi.

İki binli sokette klips var ise ve kilitledi ise sorun olmaz.

Güç kaynağından gelen 6+2 pini ekran kartının slotuna klipsleri takmadan kendi elimle bizzat birleştirerek, sıkarak taktım. Bu sorun yaratır mı, ekran kartına güç gider mi böyle? Yoksa direkt klipsleri önce birleştirip öyle mi takmam gerekiyordu? Çünkü ben direkt birleştirmeden taktım, yan yana sıkarak. Ayrıca o çıt sesi de geldi.
Sorun olmaz. Benimki birleştirmeme rağmen sürekli attı. 8 pin olmadı. Ben de aynı anda birbirine geçirmeden taktım. Sorunsuz çalışıyor.

Ne gibi bir eksisi olabilir ki? Sadece oturtma amaçlı zaten, daha taktım artık. Bir daha gerçekten çıkarmaya uğraşamayacak derece zorladı beni bilgisayar montajı. :D

Kablo kazaran yerinden çıkmadığı sürece bir şey olmaz.
Çıksa dahi sistem yine çalışır ama ekran kartı yüksek güç çekmesi halinde sistem reset atabilir ya da takılı olan 6 pin soketine ya da takılı kabloya zarar verebilir.

Kablo kazaran yerinden çıkmadığı sürece bir şey olmaz.
Çıksa dahi sistem yine çalışır ama ekran kartı yüksek güç çekmesi halinde sistem reset atabilir ya da takılı olan 6 pin soketine ya da takılı kabloya zarar verebilir.
Yedek bir tane daha kablo geldi güç kaynağının yanında, eğer öyle bir şey yaşarsam direkt bu sefer birleştirip takarım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı