6.5 özürlü, 8 özürsüz devamsızlık ile karne alabilir miyim?

Haftanın ilk 2 günü okula gidin. Zaten 2 gün daha özürsüz devamsızlık hakkınız var. Çarşamba-Perşembe yazarlarsa yazarlar. Cuma zaten karne günü.

Her idare yapmıyor onu. Eğer sizin okulu idaresi özürsüz devamsızlıkları özürlüye aktaran idarelerdense velin gidip bunu yapabilir fakat kendin yapamazsın. Bunu yaptığınız durumda da gitmene gerek kalmaz.

Çoğu idare yapar ama okula gitmeniz gerek veliniz ile beraber.

Müdür yardımcısı iyi bir hocaysa velin gidip özürsüzleri özürlüye çevirebilir.

Bir fen lisesinde okuyorum my bu yüzden biraz katı.

Yapmayı düşündüğüm şey yarın okula annem ile birlikte gidip devamsızlıkları özürlü yapmak ve bir daha da gitmemek.
Doğru anladım umarım, böyle yapınca hem belge hem de karne alabiliyorum değil mi?

Yani en kötü ihtimalle özürsüzü 4,5 güne çekerler 1 hafta daha gitmek zorunda kalırsın :D Silmezlerse de kalan günler için velin dilekçe yazar müdür yardımcısıyla olay çözülür.

Ve yani belgenin hiçbir önemi yok, bir işe yaramıyor.

Dilekçe yaz direkt siliyorlar. Ben öyle yapmıştım. Belge zaten alamıyordum ama, tarihten 48 almıştım.

Bir fen lisesinde okuyorum my bu yüzden biraz katı.

Yapmayı düşündüğüm şey yarın okula annem ile birlikte gidip devamsızlıkları özürlü yapmak ve bir daha da gitmemek.
Doğru anladım umarım, böyle yapınca hem belge hem de karne alabiliyorum değil mi?

Bu arada şöyle biliyorum 15 gün içindeki yoklamaları sildirebiliyorsun.

Geri
Yukarı