6.5 TB yazma ile patlayan SU630

O şans işi 2 yıldır JD 240 GB SSD kullandım sağlık %97 bir sıkıntı çıkarmadı.
SSD'ler ilk çıkarken 120GB Adata SU650'ye 260TL vermiştim. O zaman için kur düşüktü 180TL'ye 1TB HDD'ler satılıyordu. Pahalı aldım diye üzülüyordum en azından şansımıza iyi çıktı bir problemle karşılaşmadık

Hocam garantiye yollayın durmayın. Bu kadar rezil değerler olamaz.

Son düzenleme:
SU630 kesinlikle önermiyorum hocam, ya bu kadar rezil bir SSD olamaz. Monster V19.3 kullanıcısıyım, satın alırken ADATA SU630 olduğunu bilsem uzak dururdum lakin 480GB SSD yazıyordu sadece ikincil SSD olarak aldım. Birkaç ay pek bir sorun çıkarmadan kullandım lakin sonrasında programlarımı da oraya kurdum lakin bir yerden sonra takılmalar, fps droplar, programların yanıt vermemesi gibi o kadar sıkıntı çıkarttı ki neyi denediysem fayda etmedi. SSD saçma bir şekilde 2-3 dakikadan daha uzun süren yazma veya okuma işlemlerinde sapıtıyordu. Dosyalarımı kurtarmaya çalıştım, kurtarabildiğim kadarını kurtardım lakin cidden yılmıştım. Servise yolladığımda yaptıkları testlerde sıkıntı olmadıklarını vesaire söylediler lakin ciddi anlamda sıkıntılı bir seri özellikle yük altında çok ısınıyordu ve gerekli performansı sağlamıyor, oyunlarda saliselik takılmalara sebebiyet verirken normal kullanımda ise programların geç açılmalarına yanıt vermemelerine sebep oluyordu. Eski sistemimdeki 250GB kapasiteli 4 senelik 850 EVO'yu kapasiteden taviz verecek olsam da SU630'a yeğledim, performansı bile ilk günkü gibiydi, değiştirdim. Masaüstünde kısmen daha iyi çalıştığını söylemeliyim %80 oranında dolulukla kullanmanızı öneririm öbür türlü çekilmeyecek bir çile haline dönüşüyor.

Tek gönderebilirsin sıkıntı olmaz. Faturayı taratır çıktı alıp gönderirsin. Alacaksınız Samsung , WD markalarının SSDlerini alın derim. Daha önce A-Data USB bellek almıştım ve arada okuma sorunu yapıyordu o yüzden uzak durmak gerektiğini o zamandan beri aklımda bulunur. Sizin ve sizin gibilerinde aklında bulunsun.

Benimde SU650 model mevcut. Şuan bir sıkıntınız var mı acaba?

Bende aldım aynı sistemin Intel versiyonunu ve aynı şekilde SSD rezil durumda.

Ben de teknobiyotikten aldım ve su630 kullanıyorum. Ne oldu sizin iş?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…