6.5 TB yazma ile patlayan SU630

dionysoss

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim:
Gigabyte B450M S2H
Ryzen 5 2600
XPG Gammix D10 16GB (8x2)
Sapphire Pulse Rx580
Adata SU630 480 GB (Windows)
Seagate 1 TB HDD
High Power 600W 80+ Bronze

SSD'de uzun süredir anlık takılmalar vardı, bir klasöre girerken ve özellikle fotoğraf açarken. Fotoğraf açarken baya takılıyordu. Herhalde dosyalar sıkıntılı dedim. Ama iki günden beri PC 5 dakikada açılıyor, ilk açılışta bad sector'lu HDD gibi kilitleniyor, %100 de takılı kalıyor. Yaklaşık bir 5 dakika içinde normal seviyelere inmeye başlıyor. Fakat arada hala takılmalar sık sık oluyor. Dedim Windows'ta problem herhalde ama pek öyle durmuyor. Ne kadar yazmışım diye baktım ve sadece 6.5 TB yazdığımı gördüm. 6.5 TB ve SSD gümledi. Şaka gibi.

asd.png
Adsız.png

Şu an format deneyeceğim, eğer idare edebilir gibiyse indirim bekleyeceğim yeni SSD için. Geldiğinde de garantiye yollayacağım. SU630 almayı düşünen varsa sesleniyorum almayın.

Bir de ben teknobiyotik'ten sistem şeklinde almıştım ve şu an garantiye SSD'yi tek başına yollayabilir miyim? İade alma şansım var mı bunun için? Eğer varsa ne kadar ücret verirler çünkü sistem şeklinde olduğu için tek parça fiyatı gözükmüyor?

SU630 serisi zaten kronik sorunlu diye biliyorum ama ben SU650 serisi kullanıyorum 10.35TB olmuş ve 3 yıldır bir problemle karşılaşmadım ayrıca SSD sağlığımda %96. Hep SU630 serisinde şikayet görüyorum. Sanırım SU650'de bir problem yok varsa da ben denk gelmedim.

SU630 serisi zaten kronik sorunlu diye biliyorum ama ben SU650 serisi kullanıyorum 10.35TB olmuş ve 3 yıldır bir problemle karşılaşmadım ayrıca SSD sağlığımda %96. hep SU630 serisinde şikayet görüyorum. Sanırım SU650'de bir problem yok varsa da ben denk gelmedim.

O şans işi 2 yıldır JD 240 GB SSD kullandım sağlık %97 bir sıkıntı çıkarmadı.

SU630 serisi zaten kronik sorunlu diye biliyorum ama ben SU650 serisi kullanıyorum 10.35TB olmuş ve 3 yıldır bir problemle karşılaşmadım ayrıca SSD sağlığımda %96. Hep SU630 serisinde şikayet görüyorum. Sanırım SU650'de bir problem yok varsa da ben denk gelmedim.

Eski laptop'umda SU650 var. Onu alalı 2 yılı geçti fakat sıkıntısız kullanıyor kardeşim. SU630 birinci yılını daha yeni devirdi ve hali ortada. Yine de onun da çok sağlam bir SSD olmadığı aşikar.

Geri
Yukarı