6.500 TL'ye 0 mı, 2.el mi bilgisayar almalıyım?

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, başlıkta da gördüğünüz gibi 6.500 TL bütçem var. 0 bir hazır sistem mi alayım yoksa 2.el kutulu faturalı garantili güzel bir 2.el almak mı daha mantıklıdır arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2. el bilgisayara çok güvenemiyorum. Ne şartlarda, özenle çalıştırılıp çalıştırılmadığı belli olmuyor. İlla bilgisayar olacak demiyorsan Xbox series s öneririm çünkü bütçe sıfır olarak iyi bir sistemi karşılamıyor gibi.

2. el konusunda bulunduğun şehirde gidip görebilceğin ve test edebilceğin bir cihaz mantıklı olabilir. Bir de senin için yeterli garanti süresi bulunan bir bulursan düşünmeden yönelebilrisin çünkü 4-5 ay önce alınmış bir ürün ister istemez 2. elde %30 bir fiyat farkı demek ve o %30'luk fiyat farkı ile monitör veya cihaz içi içine sinmeyen bir parçanın değişimi gibi bir konfor alanı sağlayabilirsin.

Ben 2. el bilgisayara çok güvenemiyorum. Ne şartlarda, özenle çalıştırılıp çalıştırılmadığı belli olmuyor. İlla bilgisayar olacak demiyorsan Xbox Series S öneririm çünkü bütçe sıfır olarak iyi bir sistemi karşılamıyor gibi.

Yok hocam maalesef bilgisayar olmak zorunda.
2. el konusunda bulunduğun şehirde gidip görebilceğin ve test edebilceğin bir cihaz mantıklı olabilir. Bir de senin için yeterli garanti süresi bulunan bir bulursan düşünmeden yönelebilrisin çünkü 4-5 ay önce alınmış bir ürün ister istemez 2. elde %30 bir fiyat farkı demek ve o %30'luk fiyat farkı ile monitör veya cihaz içi içine sinmeyen bir parçanın değişimi gibi bir konfor alanı sağlayabilirsin.
Ankara'da yaşıyorum hocam Ankara içi 6.500 TL'ye bir bilgisayar alsam işte gidip test edip falan mantıklımı diye düşünmüştüm
Ha hocam bu arada geçen sahibinden de RX 5500XT Ryzen 5 3500X 16 GB RAM kutulu garantili 6.500 TL idi. Zaten sıfırda alsam ekran kartı GTX 1650 işlemci Ryzen 3 veya Intel 3 10100 F falan olurdu ne diyorsunuz arkadaşlar belirttiğim gibi RX 5500 XT +Ryzen 5 3500X mi alayım 2.el? Yoksa 0 GTX 1650 Intel 3 10100F mi alayım? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ankara'da yaşıyorum hocam Ankara içi 6.500 TL'ye bir bilgisayar alsam işte gidip test edip falan mantıklımı diye düşünmüştüm
Ha hocam bu arada geçen sahibinden de RX 5500XT Ryzen 5 3500X 16 GB RAM kutulu garantili 6.500 TL idi. Zaten sıfırda alsam ekran kartı GTX 1650 işlemci Ryzen 3 veya Intel 3 10100 F falan olurdu ne diyorsunuz arkadaşlar belirttiğim gibi RX 5500 XT +Ryzen 5 3500X mi alayım 2.el? Yoksa 0 GTX 1650 Intel 3 10100F mi alayım? Yorumlarınızı bekliyorum.
İlla bilgisayarsa bana ikinci el olan sistem daha mantıklı geldi. Garantisi daha ne kadar devam ediyor?

Yaklaşık 1.5 ay önce 12.5klık sistem topladım. Bu topladığım son 5 sene içindeki büyük ihtimalle 6.sistemim. İkinci eli asla ve asla önermem. 0'ı 7K olan ürünü 9K ya satanlar mı dersin 5.000'e şu an güncel X sistem alırken 4 sene önceki sistemi 5K ya koyanmı dersin. Mecbur olarak 2.el alacaksın deseler 1000 tane ilandan belki 3 belki 4 tane fiyatını hakedebilecek bir sistem bulabilirim sanırsam.

Ankara'da yaşıyorum hocam Ankara içi 6.500 TL'ye bir bilgisayar alsam işte gidip test edip falan mantıklı mı diye düşünmüştüm

Bende aynı ikilemde kaldım açıkçası 8-8.5 gibi bir bütçem vardı. İstanbul içi RTX2060 R5 3600 bir cihaz buldum henüz 4 aylık 8.200'e aldım aynı cihazın sıfırı 9.800 idi. Sıfır alacağım diye daha düşük özellikli bir bilgisayar almaktansa daha iyi özellikli sıfıra yakın bir bilgisayar almak bana daha mantıklı geliyor. Sonuçta kaybediceğim garantiden 3-4 ay olsun ama ilerleyen aşamada performansta sorun yaşamıyim olarak düşünüyorum. Tabi biraz düşünce meselesi.

Geri
Yukarı