6 ay kala günde kaç saat ders çalışmalıyım?

E.E.K

Hectopat
Arkadaşlar normalde aralık'ın başından itibaren TYT-AYT çalışmasına başlayacaktım fakat ani bir soğuk algınlığı nedeniyle günlerdir yataktan kalkamıyorum. Aralık'ın ikinci yarısından itibaren konuları yetiştirmek için molalar dahil edilmeden 9.5 saat çalışmak yeterli olur mu?

TYT an itibarıyla 40 net. Türkçe ve Sosyal netlerim yeterli, dolayısıyla sıfıra yakın olan sayısal derslere çalışacağım. AYT'de de aynı şekil sayısal. Siz ne diyorsunuz?

Kapasitene bağlı, çalışacağın kadar çalışırsın. Yorulunca dinlenmen gerekir. Sadece senin karar verebileceğin bir durum.

Hocam biraz da mecburiyet durumundayım. O yüzden elimden geleni yapacağım. Biraz vicdan rahatlatma olacak belki ancak konuları yetiştirebilir miyim? Her türlü çalışacağım ben elbette, önümüzdeki sene tekrar mezuna kalırsam yatırım yapmak için.

Hocam biraz da mecburiyet durumundayım. O yüzden elimden geleni yapacağım. Biraz vicdan rahatlatma olacak belki ancak konuları yetiştirebilir miyim? Her türlü çalışacağım ben elbette, önümüzdeki sene tekrar mezuna kalırsam yatırım yapmak için.
Bir konuyu anlamak için izlediğin yol önemli. @Şebnem Ferah 'a katılıyorum.

Sayısal hamda 60-70k.

Meslek lisesi mezunuyum, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği M.T.O.K hedefliyorum.
İlk önce kendine uygun sana en verimli çalışmayı sunabilecek bir çalışma stili bulacaksın, bunu çalışma teknikleri diye aratıp sana en doğru geleni ve en çok verim aldığını bularak yapabilirsin, sonra bu işi programlı yapacaksın. Yani düzenli olacak ki yaptığın işten bir şeyler kazanabilesin. Ardından kapasitene bağlı mola vererek çalışacaksın.

İlk önce kendine uygun sana en verimli çalışmayı sunabilecek bir çalışma stili bulacaksın, bunu çalışma teknikleri diye aratıp sana en doğru geleni ve en çok verim aldığını bularak yapabilirsin, sonra bu işi programlı yapacaksın. Yani düzenli olacak ki yaptığın işten bir şeyler kazanabilesin. Ardından kapasitene bağlı mola vererek çalışacaksın.

Pomodoro tekniği gayet ideal hocam.

Matematik, Geometri ve Fizik derslerinde 30/5, diğer derslerde 25/5 şeklinde yapıyorum.

Matematik, Geometri ve Fizik derslerinde 30/5, diğer derslerde 25/5 şeklinde yapıyorum.
Tamamdır, sonra kendine bir program ayarla. Kapasitene göre yap bunu, eğer kapasitenden falza çalışırsan zaten verim alamazsın. Ve ara vermeyi unutma bu çalışma esnasında insanı toparlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı