6 aylık mining ekran kartı, garanti dışı kalır mı?

Calvary

Hectopat
Daha fazla  
Soru başlıktaki gibi arkadaşlar. 6 ay mining yapılmış ekran kartı almayı düşünüyorum GTX 1070 2. el iyi fiyata buldum Vatan garantili ekran kartı miningten dolayı ekran kartı garanti dışı kalır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia ekran kartlarında VBIOS diye bir kavram var sanırım. Orijinal olmayan yazılım ile değiştirildiyse eğer, serviste bu tespit edilip garanti dışı bırakılıyor. Bence servise götürün satıcı ile birlikte, bu kartı kontrol eder misiniz diye sor.

Madencilikte 10 dakika kullanılsa dahi garanti dışı kalıyor. Aldıktan sonra aynı gün iadesini gerçekleştirdiğim kartı bile teste tabi tutmuşlardı yaklaşık 1 yıl önce.
Bu testte neyi görüyorlar ki? Normal bir ekran kartı işte, sürekli render yapılmış bir ekran kartı ile aynı şekilde çalışıyor sonuçta.

Bu testte neyi görüyorlar ki? Normal bir ekran kartı işte, sürekli render yapılmış bir ekran kartı ile aynı şekilde çalışıyor sonuçta.
Detaylarını ben de bilmiyorum, belki de göz korkutmak için dile getirmişlerdir. Zaten teknik bir yöntem veya herhangi bir programla bunun ayırt edilebileceğini de sanmıyorum. Olur da tespit edilme gibi bir durum söz konusu olduğunda kesinlikle garanti dışı kaldığından eminim sadece.

Bence mining yapılmış ekran kartına para verip paranızı riske atmayın. Sonuçta 6 ay az bir süre değil. Full performansta ve 7/24 aralıksız hatta OC yapılarak çalıştıysa bir ekran kartı sen normal bir kullanıcı olarak atıyorum günde 6 saat kullanacan adam 24 saat x 6 ay x 30 gün=4320 saat kullanmış olacak aralıksız. Sıradan bir kullanıcının bu saati yakalaması 720 gün yapar buda yaklaşık 2 YIL. Ayrıca full yük alında ve OC yapılarak yapılmış olduğunu unutma.
Ayrıca mining yapan adamlar salak değil heralde bu ürünler garanti dışı kalmıyorsa neden 2 yıl bitmeden elden çıkarmaya bakıyorlar bozulana kadar bekler sonra garantiden değiştirir veya tamirini sağlar.

15 tane mining kart sattım, 3 kere garantiye gitti öyle bir şey yok garanti dışı falan kalmaz Nvidia kartlarda kimse kolay kolay bios mod yapmaz. Kartların çoğu artık 3 yıl garantili 1300 tl e 1060 6gb alacağına 900 tl e madencilik kartı 1060 6gb al daha mantıklı mesela.
Ek olarak ETH madenciliği yapılan kart o kadar yorulmaz adam zaten az yaksın diye TDP düşürüyor zaten. Zcash uzun sürede yorar ama garanti devam ettikçe sorun olmaz.

Neden garanti dışı kalsın karta bios atıp abuk subuk şeyler yapılmadıysa alınır. Ben gtx 1070 gaming x sattım yakın tarihte 1.600 tl ye sizin alacağınız fiyat nedir ?

VBIOS ile oynanmadıysa garanti dışı kalmaz, bırakılamaz. Biosla da AMD tarafında çok oynanıyor NVIDIA tarafında pek oynanmıyor/oynanamıyor diye biliyorum. Bu ekran kartını normal bir kullanıcı da 7/24 kullanabilir, imkansız değil. Kimse size gelip de kardeşim sen bunu fazla kullanmışsın, garantisi erken bitti o yüzden diyemez herhalde. Yetersiz soğutmayla ağır madencilik (OC'li) yapıldıysa düşük randıman ve/veya kısa süre içinde çip yakma durumu olabilir. Bu durum OC yapıldığı için garanti kapsamına girmez büyük ihtimalde.

Neden garanti dışı kalsın karta bios atıp abuk subuk şeyler yapılmadıysa alınır. Ben gtx 1070 gaming x sattım yakın tarihte 1.600 tl ye sizin alacağınız fiyat nedir ?
1500 tl asus strix 3 fanli model %60 ta, 55-60 derecede kullanıldığı söyleniyor je kadar doğru bilemem vatan bilgisayar garantili

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı