6 aylık taksitli dershaneden kayıt silinirken ödenmeyen kısım alınabilir mi?

Daha fazla  
Merhaba, ben mert. Fen bilimleri egitim kurumlarına ağustos 14 de kayıt oldum 31.000 TL üzerinde 6 ay taksit yaptırdık ve dershane verimli gelmemeye başladı. Şimdiye kadar 16.000TL para ödedik ve kaydımı sildirmek istiyordum lakin aklımda bazı soruları var. Şimdi ayrılırsam bana para verecekler mi? Çünkü 6 aylik taksit ve ben Full ödeyenler hariç 12 aylik taksitlerden fazla ödemiş oluyorum. Mantiken az da olsa bir ödeme yapılması gerektiğini düşünüyorum, böyle bir şey var mıdır acaba?

Sadece mantıkende kalır sizin bu fikriniz.Dershaneler ne yazıkkı başta birer ticarethaneler.Almayı deneyin ancak nasıl biter bilemeyiz.

Merhaba, ben mert. Fen bilimleri egitim kurumlarına ağustos 14 de kayıt oldum 31.000 TL üzerinde 6 ay taksit yaptırdık ve dershane verimli gelmemeye başladı. Şimdiye kadar 16.000TL para ödedik ve kaydımı sildirmek istiyordum lakin aklımda bazı soruları var. Şimdi ayrılırsam bana para verecekler mi? Çünkü 6 aylik taksit ve ben Full ödeyenler hariç 12 aylik taksitlerden fazla ödemiş oluyorum. Mantiken az da olsa bir ödeme yapılması gerektiğini düşünüyorum, böyle bir şey var mıdır acaba?
Muhtemelen bir sözleşme imzalayıp her ay belirli bir tutar yatırıyorsunuzdur. Bence kuruma gidip bir sorun.
Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 56. maddesine göre, eğitim yılı başladıktan sonra ayrılmak isteyenlerden "toplam ödenmesi gereken ücretin %10'luk kısmı + gidilen günlerin ücreti" alınır ve kalan kısmı iade edilir.

Muhtemelen bir sözleşme imzalayıp her ay belirli bir tutar yatırıyorsunuzdur. Bence kuruma gidip bir sorun.
Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 56. maddesine göre, eğitim yılı başladıktan sonra ayrılmak isteyenlerden "toplam ödenmesi gereken ücretin %10'luk kısmı + gidilen günlerin ücreti" alınır ve kalan kısmı iade edilir.
kurumun beni kandırma ihtimaline karşılık almam gereken önlemler var mi

kurumun beni kandırma ihtimaline karşılık almam gereken önlemler var mi
Eğer kandırmaya çalışırlarsa Yönetmeliğin ilgili maddesini gösterin ve eğer gerekirse hukuki işlemlere başvuracağınızı söyleyin, zaten onlar dize gelirler :D
Ama taraflarında anlaşmasına da bağlı bu durum, sözleşmenizde eğer iade olmaz diye bir madde varsa yapacağınız bir şey yok. İade ile ilgili baştan hiç anlaşma sağlanmadıysa, Yönetmelik uygulanır genelde. Bazı dershaneler de kitap parasını istiyormuş çıkış yaparken.

Geri
Yukarı