6 bin TL'ye oyun için ve gündelik laptop önerisi

Bütçe
6000

enesmtl

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Maksimum 6800 TL fiyatlı,
Tarayıcıda zaman geçirip biraz da oyun oynayacağım bilgisayar arıyorum.
Çok performans gerektiren oyunlar oynamayacağım. Şarj ve IPS ekran benim için önemli.

Bulduğum bazı laptoplar:

HP Pavilion 15 AMD Ryzen 5 5600H 8 GB 256 SSD GTX1650

HP için YouTube'da gördüğüm bir kullanıcı şarjının yetmediğini, 1,5-2 ay kullanım sonunda 2 saatte bittiğini söyledi. Bu yüzden biraz kafam karıştı.

Lenovo ThinkBook 14 i5 1135G7 MX450 8 GB 256SSD
Lenovo çok tatlı gözüküyor. Ekran kartı bana yeter gibi ama yukarıdaki HP ile fiyat farkı fazla olmadığından GTX1650 mi olmalı acaba diye kafamı karıştırıyor.

Huawei Matebook D15 i3 10110U 8 GB 256 GB SSD
Şarj konusunda güzel feedbackler gördüm. Bu yüzden ilgimi çekiyor fiyatı da iyi ama ufak oyunları bile oynatmaz gibi.

Öneri ve fikirlere açığım. Teşekkür ederim.

Valorant tarzı, Lol olabilir. oynadığım oyunların sistem gereksinimleri muhtemelen valorant ile benzerdir.
Mx450'ye internetten baktığımda GTX1650 ile iki kat performans farkı söz konusu. Ben mi yanlış baktım acaba

Huawei almayın bikere hocam Lenovo'nun ekran kartı 1050 Ti gücünde bir de ne tarz oyunlar oynuyorsunuz çünkü 1. 60Hz.
Bu bütçede Monster dışında 60 Hz üstünde laptop yok diye biliyorum. Varsa da diğer özelliklerden kısılmıştır. Ben olsam Lenovo alırdım eğer şarjı iyi gidiyorsa. Çünkü MX450, 60Hz için yeterli bir kart. Performans için HP ama genel olarak Lenovo bence. HP fan sesi, kalınlığı, ağırlığı da var. İkisi de farklı kategoride. Oyun bilgisayarı mı istiyorsunuz yoksa oyun oynatan bir bilgisayar mı?

Hangi oyunları oynuyacaksınız çünkü bunların hepsi 256 GB size yeteceğini düşünüyor musunuz?

Evet
Bir gamer değilim
Genelde stratejik oyunlar severim. 256 GB SSD'nin yeteceğini düşünüyorum
Maksimum 2-3 oyun olur zaten.

Bu bütçede Monster dışında 60 Hz üstünde laptop yok diye biliyorum. Varsa da diğer özelliklerden kısılmıştır. Ben olsam Lenovo alırdım eğer şarjı iyi gidiyorsa. Çünkü MX450, 60Hz için yeterli bir kart. Performans için HP ama genel olarak Lenovo bence. HP fan sesi, kalınlığı, ağırlığı da var. İkisi de farklı kategoride. Oyun bilgisayarı mı istiyorsunuz yoksa oyun oynatan bir bilgisayar mı?

Oyun oynatan, şarj konusunda başarılı bir bilgisayar istiyorum
Ek olarak, 60 Hz'e takılmıyorum

Evet
bi gamer değilim
genelde stratejik oyunlar severim. 256 GB SSD'nin yeteceğini düşünüyorum
maksimum 2-3 oyun olur zaten..

Oyun oynatan, şarj konusunda başarılı bi bilgisayar istiyorum
O zaman HP tavsiye etmem. Sizi şarj konusunda üzer. Lenovo daha iyi olacaktır. Gamer değilmişsiniz. 60 Hz yetecektir. Lenovo şarj süresi hakkında bilgim yok ama HP den iyidir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı