Çözüldü 6 GB RAM, 2 GB gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alonetrox

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bugün 4 GB DDR3 1333 MHz RAM sipariş ettim. PC'de halihazırda 2 GB RAM vardı. Bugün RAM elime ulaştı ve takayım dedim. Fakat PC'yi açıp Görev Yöneticisi'nden baktığım zaman 2 GB gözüküyor. Bir de BIOS'tan bakayım dedim, orada da 2 GB gözüküyor. En son CPU-Z ve HWiNFO64'ten baktığım zaman orada doğru şekilde 6 GB olarak gösteriyor. En son olarak sadece 4 GB RAM'i takayım dedim fakat hala 2 GB gözüküyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msconfig / önyükleme / gelişmiş seçenekler / bellek üst sınırı burada tik varsa kaldırın yok ise 4096 yapın.

MSConfig / önyükleme / gelişmiş seçenekler / bellek üst sınırı burada tik varsa kaldırın yok ise 4096 yapın.

Orayı da denedim. Tikini kaldırdım bilgisayarı yeniden başlattım olmadı. Bellek üst sınırına 6192 yazdım fakat tekrar 2048'e geri dönüyor yani olmuyor.

Hocam bu sorun bende de olmuştu RAM'lerin hız ve modellerinden kaynaklanıyor olabilir bir de 2 GB RAM'i çıkarıp 4 GB RAM'i takın anakartınız desteklemiyor olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı