6 GB RAM 4 GB Olarak Gözüküyor

Seco0640

Decapat
Arkadaşlar bugün anakartımı değiştirdim, AMD sisteme geçtim. 2 tane RAM slotu var, birisinde 2 GB, birisinde 4 GB var ama PC'de 4 GB gözüküyor ve kullanılabilir olarak da 3.50 gözüküyor. Gerçi şuan dahili ekran kartını kullanıyorum ondandır diye düşünüyorum ama neden 4 GB gözüküyor? Bir de 2 GB'lik RAM'i çıkarttım PC açılmadı.

@Recep Baltaş abi senden de cevap bekliyorum.

Arkadaşlar bugün anakartımı değiştirdim, AMD sisteme geçtim. 2 tane RAM slotu var, birisinde 2 GB, birisinde 4 GB var ama PC'de 4 GB gözüküyor ve kullanılabilir olarak da 3.50 gözüküyor. Gerçi şuan dahili ekran kartını kullanıyorum ondandır diye düşünüyorum ama neden 4 GB gözüküyor? Bir de 2 GB'lik RAM'i çıkarttım PC açılmadı.

@Recep Baltaş abi senden de cevap bekliyorum.

ikisini de sırasıyla tek slot olarak dene.Eğer sıkıntılıysa iki RAM'den birinin bozuk olduğu burdan belli olur eğer bozuksa .İnşallah bozuk değildir de halledilecek bir sorundur..

Soru 1: AMD'nin hangi işlemcisine sahipsiniz? APU ise belleğiniz grafik birimi ile paylaşılıyor olabilir.
Soru 2: İşletim sisteminiz 32 bit mi? Yoksa 64 bit mi?
64 bit kullaniyorum apu ya 128 mb olarak ayirdim o tamam ama 4 gb bi slotta var 2 gb bi slotta var ama 2 gb olan ram cpu z programiyla baktim bosta gorunuyor 2 gb rami sokeyim o zaman dedim bu sefer bilgisayar acilmadi goruntu vermiyor islemci x4 640 di
32 bit işletim sistemleri maksimum 4 destekliyor diye biliyorum. 64 bit işletim sistemi kullanın, sorun yaşamazsınız.
Zaten 64 bit sistem 2 gb ram hic gorunmuyor
ikisini de sırasıyla tek slot olarak dene.Eğer sıkıntılıysa iki RAM'den birinin bozuk olduğu burdan belli olur eğer bozuksa .İnşallah bozuk değildir de halledilecek bir sorundur..
Hepsini denedim sikinti yok slotlarda 2 gb ram hic gorunmuyor slot bos gibi gorunuyor 2 gblik rami cikarinca ise pc ye goruntu gelmiyor

64 bit kullaniyorum apu ya 128 mb olarak ayirdim o tamam ama 4 gb bi slotta var 2 gb bi slotta var ama 2 gb olan ram cpu z programiyla baktim bosta gorunuyor 2 gb rami sokeyim o zaman dedim bu sefer bilgisayar acilmadi goruntu vermiyor islemci x4 640 di

Zaten 64 bit sistem 2 gb ram hic gorunmuyor

Hepsini denedim sikinti yok slotlarda 2 gb ram hic gorunmuyor slot bos gibi gorunuyor 2 gblik rami cikarinca ise pc ye goruntu gelmiyor

Anakart mı desteklemiyor acaba ?

Başlata tıklayıp "windows bellek tanılama" yazıp ilgili aracı çalıştırabilir misiniz? Bu tarmada ram'lerde sıkıntı çıkmazsa sorun muhtemelen anakarttadır.
Deneyecegim onu ama soylede bir durum var 4 gb rami her iki slota taktim calisti 2 gb ram gorunmuyor simdi 2 gblik ram bozuk desem onu söküyorum bu seferde 4 gb lik ram takili oluyor ama pc yi acinca goruntu vermiyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı