6 GB RAM, S20 FE için yeterli midir?

Bütçe
3500-6000

Camila

Kilopat
Makaleler
12
Şu an bakınca piyasadaki en sorunsuz ve F/P Android telefonlardan biri S20 FE ( tabiki Snapdragon ) gibi duruyor. Fakat bildiğiniz gibi 8GB RAM'li versiyonu çok pahalandı ve stoklarda da bulunmuyor. Sizce şu an 6GB RAM'li modeli de almaya değer midir, aldıktan sonra beni 5 yıl sorunsuz idare eder mi yoksa kesinlikle 8GB alın mı dersiniz. Eğer S20 FE almazsam büyük ihtimalle Poco X3 Pro 8/256 alacağım.
Şu an orta seviye telefonlarda bile 6-8GB RAM bulunurken ileride güncellemeler ve uygulamaların gereksinimi sebebi ile yetersiz gelebilir diye düşünüyorum ama sizin de fikrinizi alayım dedim.

Kullanım tarzım genelde günlük kullanım olacak fakat hızlı olmasını da istiyorum, arada oyun oynarım ama sene içerisinde yoğun olacağımdan dolayı pek ağır bir kullanımım olmayacaktır diye düşünüyorum. Şu an LG G5 kullanıyorum ve performansı hariç her şeyinden şikayetçi olabilirim fakat performansı hala iyi, bu yüzden başka bir telefon önerecekseniz bile amiral gemisi işlemcili olsun istiyorum.

iPhone SE’ye ne dersin dostum. Ben dün aldım. Gerçekten ekosistem önemli diye düşünüyorum. Cihazlar resmen birbiriyle konuşuyor. Birbirleriyle haberleşiyorlar. En basitinden iPhone’a bir arama geldiği zaman Mac üzerinden cevaplayabiliyorsun. Böyle güzel olaylar var. Ayrıca SE‘de A13 var gayet üst seviye bir işlemci.

iPhone SE’ye ne dersin dostum. Ben dün aldım. Gerçekten ekosistem önemli diye düşünüyorum. Cihazlar resmen birbiriyle konuşuyor. Birbirleriyle haberleşiyorlar. En basitinden iPhone’a bir arama geldiği zaman Mac üzerinden cevaplayabiliyorsun. Böyle güzel olaylar var. Ayrıca SE‘de A13 var gayet üst seviye bir işlemci.
SE 2020'nin performans olarak beni üzmeyeceğine eminim fakat LCD ekranı ve pil ömrü beni korkutuyor. Hem biraz daha koyup 11 alırım, 11'in de üstüne biraz daha koyup 12 alırım derken fiyat çok uçuyor Apple tarafında.

6G A50 kullanıyorum. Telefon yağ gibi akıyor resmen. 2 Android güncellemesi aldı, eski Android cihazlar gibi cihaz berbat olmadı. Hatta iyileştirmeler var diyebilirim.
S20 FE zaten chipset olarak benimkinden fersah fersah iyi. O yüzden 4-5 yıl taşıyabileceğini düşünüyorum sizi.

Şu an bakınca piyasadaki en sorunsuz ve F/P Android telefonlardan biri S20 FE ( tabii ki Snapdragon ) gibi duruyor. Fakat bildiğiniz gibi 8 GB RAM'li versiyonu çok pahalandı ve stoklarda da bulunmuyor. Sizce şu an 6 GB RAM'li modeli de almaya değer midir, aldıktan sonra beni 5 yıl sorunsuz idare eder mi yoksa kesinlikle 8 GB alın mı dersiniz? Eğer S20 FE almazsam büyük ihtimalle POCO X3 Pro 8/256 alacağım.
Şu an orta seviye telefonlarda bile 6-8 GB RAM bulunurken ileride güncellemeler ve uygulamaların gereksinimi sebebi ile yetersiz gelebilir diye düşünüyorum ama sizin de fikrinizi alayım dedim.

Kullanım tarzım genelde günlük kullanım olacak fakat hızlı olmasını da istiyorum, arada oyun oynarım ama sene içerisinde yoğun olacağımdan dolayı pek ağır bir kullanımım olmayacaktır diye düşünüyorum. Şu an LG G5 kullanıyorum ve performansı hariç her şeyinden şikayetçi olabilirim fakat performansı hala iyi, bu yüzden başka bir telefon önerecekseniz bile amiral gemisi işlemcili olsun istiyorum.

Hocam X3 Pro 8/128, S20 FE 6/128 modelinden daha kısa ömürlü olur onu belirteyim :D

İşlemcisi OC'li bu sebeple biraz daha sıcak çalışır, uzun ömür olarak - olur bu durum.
İşlemcisi S20 FE modelinden daha zayıf yine bu durumda uzun ömür olarak - olur.

Kısacası her halükarda S20 FE öneririm.

Geri
Yukarı