6 GB RAM yeterli midir ?

Danqer

Hectopat
Daha fazla  
Selam, ben genellikle böyle soru soranlara yardım ederdim kendimde anlarım ama technopat vatandaşları benden daha iyi anladığından ve her zaman yanıt verdikleri için sizede soruyum dedim. Para biriktiriyorum 70 TL gibi bir param var 100 TL olunca 4 GB DDR3 1333 Mhz Ram almayı düşünüyorum. Bende 2 GB Ram var ve daha sonrada format çekmeyi düşünüyorum 64 bit yaparım. Bütçem kısıtlı. Sizce şimdilik o RAM'i alsam 6 GB yeter mi? Ekran kartım HD 6570. Zaten babama zorla aldırdım. Biliyorum kötü ama değiştiremem öyle böyle güncel oyunları açıyo lowda. Fakat ki ben, server işleri vs.. uğraştığımdan ve aynı anda çok fazla program açtığımdan ağır programlar yani, ihtiyacım var. Anakartım DDR3 destekli maksimum 8 GB takabilirim, şimdilik o Rami almalı mıyım? Technopatta illaki her konuya cevap geliyor bundan dolayı teşekkürler.

NOT: Türkçeyi yanlış kullandıysam özür dilerim mümkün olduğunca dikkatli yazdım ceza vermeyin lütfen :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı yeterli olur mu? 300W 80 Plus deil. Özellikleri yazayım, Pentium Dual Core E6500 2.94 Ghz çift çekirdek, HD 6570

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı