8 GB RAM yeterli midir?

semih.olgunz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar pc toplamayı düşünüyorum. 8gb ram koymayı düşünüyorum. Bu 8gb beni kaç yıl götürür? En azından 2 yıl götürse bir tane daha 8 alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Max 16 Gb destekleyen bir ana kart alırsanız şimdi 8 daha sonra bir 8 gb daha ekleyebilirsiniz. 8 Gb 2 yıl sizin işinizi görür.

Artık bu yıldan sonra oyunlar için minimum 8 GB Ram gerekiyor. Oynamayı düşündüğün veya oynayacağın oyunları yazabilir misin? Ona göre tavsiye verebilirim :)

Sorunuz saçma olmuş biraz, bu soru için konu açmak.. Yine de girmişken cevaplayalım; Soru yanlış bir soru dediğim gibi, yapacağınız işe göre RAM miktarında değişiklik yaparsınız ama şuan genel olarak 8 GB RAM optimum RAM miktarıdır. Ben üst seviye oyunları çok oynamam, multiplayer oyunlarda takılır gündelik işleri hallederim, bütçem de az diyorsanız 4 GB' da işinizi görür. İleriye dönük -özellikle oyun amaçlı- olarak ise kesinlikle 8 GB asgari RAM olmalıdır. Tek modül tercih edip 2. bir 8' lik daha almanız daha sonra işinizi fazlasıyla görür. Böyle boş bir soruya bu kadar uzun cevap vermemin bir sebebi var elbette.. #Soru #Çöplüğü
İyi forumlar..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı