6 GB RAM'li telefon ilerideki oyunlar için yeterli mi?

Android ise RAM'e nazaran toplam işlemci ve grafik gücü daha mühim. Bugün bir amiral gemisi alınsa bile 3-4 yıl sonrasını kestirmek biraz güç. Örneğin SD865'li One Plus 8 Pro'mun 2024 yılında mevcut ama çok güncelleme almış veya henüz yeni çıkmış bazı oyunlarda 60FPS'i kalıcı sağlayamayabilir. Sorunuz biraz eksik diyebilirim. Bir oyun vardır, belki 6 yıl sonra da benim telefonumda asla kasmayacak?

Bilgisayarda olduğu gibi telefonda da her şey sadece RAM'e bakmaz. Diğer parçalar da önemli.

İşlemci, grafik birimi ve işletim sisteminin stabilliği gibi çok etmen olacaktır oyunların performansını etkileyen. Şahsen Snapdragon 865'li Xiaomi'nin çöp MIUI arayüzünü kullanan bir telefonu almak yerine, AOSP arayüzünü kullanan Snapdragon 855'li cihaz tercih ederim.

Genelde Kernel bakımından ve diğer konularda daha stabil oluyor AOSP romlar. Cihaz alırken ilk bakmanız gereken şey yazılım olmalı bana kalırsa.

Android ise RAM'e nazaran toplam işlemci ve grafik gücü daha mühim. Bugün bir amiral gemisi alınsa bile 3-4 yıl sonrasını kestirmek biraz güç. Örneğin SD865'li One Plus 8 Pro'mun 2024 yılında mevcut ama çok güncelleme almış veya henüz yeni çıkmış bazı oyunlarda 60FPS'i kalıcı sağlayamayabilir. Sorunuz biraz eksik diyebilirim. Bir oyun vardır, belki 6 yıl sonra da benim telefonumda asla kasmayacak?
@SwindelieR neden bu mesaja "hahaha" attınız?

Geri
Yukarı