6 GB VRAM gelecekte sorun yaratır mı?

Uzak gelecekte belki. O zamana dek zaten RTX 3060 da zayıf kalmış olacak.

Bellek yetersizliği, grafik işlemcisi üst segment olup belleği az olan kartlarda gerçekleşebilir. Grafik işlemci olarak GTX 1650 ile denk olan GTX 670, 2 GB ram barındırıyorsa, pek bir işe yaramıyor artık. Benzer şekilde 3 GBlık GTX 1060'lar da bazı oyunlar için bellek miktarında sıkıntı yaşıyor.
Yani 3060 gelecekte güçsüz kalacağı için bellek problemi yaşamazsın diyorsun doğru anladım değil mi ? Ya çünkü 2013 model bilgisayarımda AMD HD 8570M vardı 2GB vram beni hiç sıkıntıya sokmamıştı. Zaten her oyunu en düşüğün düşüğünde oynadığım için VRAM kullanımı 1GB ye zar zor ulaşıyordu :D RTX 3060 da da bellek sorunu yaşamak istemem açıkçası :(
Monster hangi model. 1080p ise yaratmaz. Yani 1080p de 6 sınırını gördüm hep. Çıkacak oyunları bilemeyiz.
Monster daha 3000 modelini satışa koymadı ama ilk parti çok yakındır satışa çıkacak. Nvidianın sitesinde bugün çıkacak diyor ve satış kısmında monster sitesi var yani muhtemelen yakında monster 3000 serisi çıkacaktır.
Yeni gelecek olan bilgisayar tulpar t7 v22.1 falan olur muhtemelen

Yanii gelecek derken mesela 6 yıl gibi bir süre
Teknoloji aşırı hızlı ilerliyor. 6 yıl çok uzun bir süre. Sürekli güncel oyunlar oynayacağım diyorsanız 6GB yetersiz kalacaktır muhakkak. Ancak bence bunun için şu an aksiyon almanıza gerek yok zaten en güncel kartlardan birini alacaksınız. Panik yapmaya gerek yok devammm :D.

Teknoloji aşırı hızlı ilerliyor. 6 yıl çok uzun bir süre. Sürekli güncel oyunlar oynayacağım diyorsanız 6GB yetersiz kalacaktır muhakkak. Ancak bence bunun için şu an aksiyon almanıza gerek yok zaten en güncel kartlardan birini alacaksınız. Panik yapmaya gerek yok devammm :D.
Yanii bilgisayar fiyatları bu derece pahalı olursa diye düşünerek 6 yıl dedim. Elimdeki dizüstü yakında 8 yaşına girecek ve hala kullanıyordum. Artık güncellemem lazım umarım monster msi asus gibi 20bin tl ye falan koymaz :(

Yanii bilgisayar fiyatları bu derece pahalı olursa diye düşünerek 6 yıl dedim. Elimdeki dizüstü yakında 8 yaşına girecek ve hala kullanıyordum. Artık güncellemem lazım umarım monster msi asus gibi 20bin tl ye falan koymaz :(
Pek umudum yok benim şahsen. Umarım bütçene uygun çıkar istediğin model. TL iki gündür ciddi değerleniyor. İnşallah böyle devam eder :D.

Pek umudum yok benim şahsen. Umarım bütçene uygun çıkar istediğin model. TL iki gündür ciddi değerleniyor. İnşallah böyle devam eder :D.
İnşallah herkes hayallerini gerçekleştirebilir dostum. Zamanında 500-600 YTL ye iş yapan dizüstü alınabilirken şimdi 5000 TL 6000TL. Benimde açıkçası çok bir umudum yok ama umarım bir şekilde düzene girer :(

Geri
Yukarı